V Nigeru zemřelo při boji s ozbrojenci nejméně 29 vojáků

Nejméně 29 nigerských vojáků zemřelo a několik dalších bylo zraněno, když neznámí ozbrojenci v úterý přepadli vojenskou hlídku na jihovýchodě země v blízkosti hranice s Mali. S odkazem na vládní zdroje to dnes uvedla agentura Reuters. Útok se odehrál ve stejné oblasti, kde před dvěma lety po přepadení džihádisty zemřeli čtyři američtí a pět nigerských vojáků.

Přidejte svůj názor

Niger
doporučujeme

Hlídku, ve které bylo celkem 52 mužů, přepadli v úterý ve čtyři hodiny bojovníci v těžké výzbroji. Podle serveru Actuniger citovaného agenturou AFP byly boje obzvlášť tvrdé a trvaly přes dvě hodiny. Jedno z aut vojáků přitom najelo na výbušné zařízení.

Do blízké základny ve městě Ouallam se následně vrátilo pouze 22 vojáků. Bezpečnostní složky podle armádních zdrojů evakuovaly některé zraněné do hlavního města Niamey.

V říjnu 2017 zemřeli po útoku džihádistů nedaleko místa úterního incidentu čtyři američtí a pět nigerských vojáků. Od loňska je Organizace spojených národů znepokojena trvalým nebezpečím v širší oblasti Tillabéry, kde džihádistické skupiny opětovně podnikají výpady a jsou tam časté boje mezi místními komunitami.

Nigerská armáda podnikla na konci loňského roku masivní útok s cílem vyhnat ze země islamistické bojovníky přicházející z Mali a Burkiny Faso. Niger je také členem vojenské koalice G5 Sahel Joint Force, která za pomoci některých západoevropských států bojuje proti místním teroristickým skupinám.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Nairobi se zřítil šestipodlažní dům, lidé jsou uvězněni pod sutinami

06.12.2019 17:12 Aktualizováno V keňském hlavním městě Nairobi se dnes zřítil šestipodlažní obytný dům, v jehož troskách zahynuli…

Jak zastavit vlnu uprchlíků? Von der Leyenová vyrazí jednat do Afriky

06.12.2019 16:09 Vyšší výdaje na rozvojovou pomoc třetím zemím patří k zásadním plánům nové předsedkyně Evropské…

Zkáza lodi s uprchlíky: U Mauretánie se utopilo téměř 60 lidí

05.12.2019 07:48 Nejméně 58 migrantů zahynulo ve středu v Atlantickém oceánu u západoafrické Mauritánie, když se…

Přiřítí se další uprchlíci? Španělsko sundává ostnaté dráty kolem enkláv v…

04.12.2019 22:01 Aktualizováno Španělsko začalo tento týden odstraňovat ploty s ostnatým drátem na hranicích svých enkláv Ceuta a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama