Egyptská armáda zasáhla na Sinájském poloostrově, zabito bylo 47 radikálů

Egyptské bezpečnostní složky zabily v uplynulých dnech na Sinajském poloostrově 47 radikálů. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na prohlášení armády.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Egypt
doporučujeme

O život přišlo také pět příslušníků armády. Kde se vojenské operace odehrály, již armáda neupřesnila. Nezveřejnila ani identitu zabitých extremistů. Pouze uvedla, že během zátahů objevila i 385 výbušných zařízení, která zlikvidovala.

Sinajský poloostrov je dlouhodobě dějištěm střetů mezi egyptskou policií a armádou na straně jedné, a islámskými radikály na straně druhé.

Napětí v regionu se znásobilo v roce 2013 po sesazení prezidenta Muhammada Mursího z nyní zakázaného Muslimského bratrstva. V uplynulých letech radikálové spáchali útoky i v dalších částech Egypta.

Káhira loni v únoru zahájila rozsáhlou operaci s cílem pročistit nejen Sinaj, ale i části delty Nilu a poušť u hranic s Libyí. Tažení bylo mimo jiné reakcí na útok na mešitu v Bir al-Abdu z listopadu 2017, při kterém zahynulo přes 300 lidí a který je připisován sinajské odnoži organizace Islámský stát (IS).

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Exploze v egyptské Gíze: Výbuch zasáhl autobus s turisty

19.05.2019 19:22 Aktualizováno Nejméně 12 převážně zahraničních turistů bylo zraněno při explozi, jež zasáhla turistický autobus u…

Přežijí žirafy lidstvo? Pytlačení a lov pro trofeje decimují jejich…

19.05.2019 08:27 Přežijí žirafy lidstvo? Jsou stejně kultovní jako lvi, nosorožci a sloni a jejich dlouhodobá…

V Tripolisu byly možná spáchány válečné zločiny, varují aktivisté

16.05.2019 20:57 Aktualizováno Organizace na ochranu lidských práv Amnesty International obvinila ozbrojence v Tripolisu z útoků…

Informace o hrdinovi stravujícím se zdarma v KFC byla fáma

16.05.2019 13:01 Jihoafrická součást fastfoodového řetězce KFC na twitteru popřela zprávu, že byl v Jihoafrické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama