Policisté zabili u Káhiry den po útoku na turisty 12 radikálů

Egyptští policisté při dnešní razii u Káhiry zabili 12 islámských radikálů. Informovalo o tom ministerstvo vnitra. Policejní akce následovala po nedělním útoku na autobus s turisty v oblasti pyramid v Gíze. Zraněno bylo 17 lidí, mezi nimiž byli hlavně návštěvníci z Jihoafrické republiky. K útoku se nikdo nepřihlásil.

Přidejte svůj názor

Egypt, ilustrační foto
doporučujeme

Oběti dnešní policejní akce jsou podle ministerstva zřejmě z organizace napojené na Muslimské bratrstvo, které je nyní v Egyptě zakázané.

Při jednom ze zásahů zemřelo pět, při druhém sedm lidí. Policisté se zaměřili na výrobny bomb a ve skrýších našli výbušniny, zbraně a munici. Ministerstvo tvrdí, že tito bojovníci náleželi k hnutí Hasm, jež egyptské úřady považují za ozbrojenou frakci Muslimského bratrstva.

Jak napsala agentura AFP, egyptské úřady postupují proti bratrstvu přísně od roku 2013, kdy byl svržen prezident Muhammad Mursí, zvolený za tuto organizaci. Teď je řazena k teroristickým a mnoho jejích členů je ve vězení.

Ministerstvo vnitra oznámilo, že podnětem k raziím byly informace o tom, že hnutí Hasm připravuje atentáty. O přímé vazbě dnešních operací a nedělního útoku na turisty úřad nehovoří. Hnutí Hasm od roku 2016 spáchalo několik útoků na policisty, soudce a další představitele.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Egyptský exprezident Mursí zemřel v soudní síni

17.06.2019 22:08 Aktualizováno Bývalý egyptský prezident Muhammad Mursí dnes zemřel, bylo mu 67 let. Oznámila to egyptská státní…

Kdo zachraňuje uprchlíky na moři? Situace se změnila, toto byste patrně…

17.06.2019 10:39 Když tuniský rybář Šamsaddín Burasin spatřil na moři loď v nesnázích se 69 uprchlíky, zavolal pomoc…

Uprchlíci se stále valí na Evropu, u Libye zastaven člun plný Afričanů

16.06.2019 21:19 Libyjská pobřežní stráž dnes na facebooku oznámila zachránění dalších 91 migrantů z různých…

Vlna teroru zasáhla Keňu a Somálsko. Únosy, bombové útoky, 18 mrtvých

15.06.2019 17:58 Nejméně deset keňských policistů dnes zahynulo, když jejich auto najelo u somálské hranice na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama