Ozbrojenci v Nigérii zaútočili na vesnici, 20 mrtvých

Nejméně 20 lidí zemřelo při úterním útoku ozbrojenců na farmářskou vesnici na severozápadě Nigérie ve státě Katsina. S odkazem na sdělení nigerijské policie o tom dnes informovala agentura AFP. Útok zřejmě nebyl motivován ideologicky, v regionu se množí ozbrojené skupiny, které plení vesnice kvůli zisku. Od začátku roku zabili ozbrojenci v regionu už stovky lidí.

Přidejte svůj názor

Nigérie
doporučujeme

Útočníci přijeli na motorkách do vesnice Yargamji a začali střílet na civilisty, z nichž 18 zabili. Na obranu farmářů pak na místo dorazila civilní milice. Boj mezi oběma skupinami se přesunul do blízkého lesa, kde zemřeli dva příslušníci domobrany.

Podle vyjádření místních obyvatel se obdobný útok odehrál také v jedné z vedlejších vesnic. Podle výpovědí při něm zahynulo dalších pět lidí.

Ve státě Katsina, který leží asi 350 kilometrů severně od hlavního města Abuja, se v posledních měsících množí útoky ozbrojenců. Ti při útocích kradou kvůli výkupnému dobytek a potraviny, vypalují domy a unášejí místní obyvatele.

Federální bezpečnostní složky působí na venkově pouze omezeně, protože je zaměstnávají boje s islamistickou skupinou Boko Haram na severovýchodě země. Vesničané se proto k zajištění vlastní bezpečnosti organizují do spolků domobrany. Činnost těchto civilních milicí se ale těžko kontroluje, jejich příslušníci někdy bez soudu vraždí domnělé ozbrojence, čímž se násilnosti v oblasti ještě stupňují.

Nigérie v současnosti čelí několika bezpečnostním krizím. Kvůli rychle rostoucí populaci a častějším suchům se množí násilné střety mezi farmáři a polokočovnými pastevci v centrální oblasti země. Na jihovýchodě v oblasti delty Nigeru, která je bohatá na ropu, působí ozbrojené skupiny už desetiletí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muži hromadně znásilnili dvě dívky. Rozzuřený dav vzal spravedlnost do…

18.06.2019 23:40 Aktualizováno Rozzuřený dav vykastroval muže podezřelého ze znásilnění mladých dívek. Muž následkům zranění,…

Egyptský exprezident Mursí zemřel v soudní síni

17.06.2019 22:08 Aktualizováno Bývalý egyptský prezident Muhammad Mursí dnes zemřel, bylo mu 67 let. Oznámila to egyptská státní…

Kdo zachraňuje uprchlíky na moři? Situace se změnila, toto byste patrně…

17.06.2019 10:39 Když tuniský rybář Šamsaddín Burasin spatřil na moři loď v nesnázích se 69 uprchlíky, zavolal pomoc…

Uprchlíci se stále valí na Evropu, u Libye zastaven člun plný Afričanů

16.06.2019 21:19 Libyjská pobřežní stráž dnes na facebooku oznámila zachránění dalších 91 migrantů z různých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama