Děsivý scénář se naplňuje? Smrtící ebola už pronikla mimo Kongo

V Ugandě byl potvrzen první případ výskytu eboly mimo Kongo, které je epidemií této nákazy nyní zasažené. Pacientem je pětiletý konžský chlapec. Podle tiskových agentur to dnes večer oznámila ugandská ministryně zdravotnictví Jane Acengová.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ebola, ilustrační fotografie
doporučujeme

Tato zpráva je velkou ranou pro intenzivní úsilí zdravotníků, kteří se už měsíce snažit zabránit přenesení tohoto nebezpečného infekčního onemocnění přes hranice Konga. Malý pacient byl podle Acengové umístěn do izolace v nemocnici nacházející se v jednom z okresů nedaleko konžských hranic.

Světová zdravotnická organizace (WHO) je vystavena tlaku, aby současnou epidemii v Kongu, která je druhou nejhorší v historii, prohlásila mimořádnou globální zdravotní událostí. V dubnu to experti WHO odmítli, i když připustili, že jde o "hluboce znepokojivou" věc.

Podle sdělení organizace konžský chlapec infikovaný virem eboly přišel do Ugandy 9. června spolu s rodinou přes hraniční přechod Bwera. V tamním zdravotnickém zařízení se nyní také nachází.

Od loňského srpna bylo doposud v Kongu více než 2000 potvrzených nebo pravděpodobných případů nakažení virem eboly. Téměř 1400 lidí tomuto onemocnění podlehlo. V Ugandě bylo od roku 2000 už více epidemií eboly a jiných krvácivých horeček.

Loading...
Témata: Ebola | Kongo | uganda | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muži hromadně znásilnili dvě dívky. Rozzuřený dav vzal spravedlnost do…

18.06.2019 23:40 Aktualizováno Rozzuřený dav vykastroval muže podezřelého ze znásilnění mladých dívek. Muž následkům zranění,…

Egyptský exprezident Mursí zemřel v soudní síni

17.06.2019 22:08 Aktualizováno Bývalý egyptský prezident Muhammad Mursí dnes zemřel, bylo mu 67 let. Oznámila to egyptská státní…

Kdo zachraňuje uprchlíky na moři? Situace se změnila, toto byste patrně…

17.06.2019 10:39 Když tuniský rybář Šamsaddín Burasin spatřil na moři loď v nesnázích se 69 uprchlíky, zavolal pomoc…

Uprchlíci se stále valí na Evropu, u Libye zastaven člun plný Afričanů

16.06.2019 21:19 Libyjská pobřežní stráž dnes na facebooku oznámila zachránění dalších 91 migrantů z různých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama