Nejobávanější nemoc světa se šíří: Ebola zabíjí v Ugandě, platí zákaz shromažďování

Ebola si v Ugandě při nejnovějším propuknutí nákazy vyžádala druhou oběť. Zemřela babička pětiletého chlapce, který nemoci podlehl v úterý. Oba do Ugandy přišli z Konga. S odvoláním na dnešní sdělení ugandského ministerstva zdravotnictví o tom informovala agentura Reuters. V Ugandě jsou to nyní první oběti eboly mimo Kongo, kde je epidemie.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ebola, ilustrační fotografie
doporučujeme

V Kongu se ebolou od loňského srpna nakazilo podle Světové zdravotnické organizace (WHO) 2062 lidí, přičemž 1390 jich zemřelo.

Ugandské úřady v okrese Kasese, kde byly hlášeny nákazy ebolou, nařídily zákaz shromažďování. WHO kvůli vývoji svolala na pátek mimořádnou schůzku, na níž se má rozhodnout, zda bude ebola označena za hrozbu s mezinárodním dosahem.

Obě oběti v Ugandě pocházejí z konžské rodiny, která společně přišla do země na začátku týdne. Zřejmě nepřešla na oficiálním přechodu, kde zdravotníci lidem měří teplotu a testují, zda nemají jiné symptomy nákazy. Nákaza se potvrdila také u tříletého bratra zemřelého chlapce, umístěn byl na izolaci. Matka mrtvého a další členové rodiny jsou hospitalizováni poblíž konžské hranice.

Ebola patří mezi nejobávanější nemoci na světě. Je vysoce nakažlivá a úmrtnost na ni dosahuje až 90 procent. Virus poškozuje cévy obětí a způsobuje tak vnitřní i vnější krvácení. Nejhorší epidemie se rozšířila od začátku prosince 2013 v západní Africe. Ebole za více než dva roky podlehlo přes 11.300 lidí z více než 29.000 nakažených, což bylo nejvíce v historii této nákazy.

Loading...
Témata: Ebola | uganda | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muži hromadně znásilnili dvě dívky. Rozzuřený dav vzal spravedlnost do…

18.06.2019 23:40 Aktualizováno Rozzuřený dav vykastroval muže podezřelého ze znásilnění mladých dívek. Muž následkům zranění,…

Egyptský exprezident Mursí zemřel v soudní síni

17.06.2019 22:08 Aktualizováno Bývalý egyptský prezident Muhammad Mursí dnes zemřel, bylo mu 67 let. Oznámila to egyptská státní…

Kdo zachraňuje uprchlíky na moři? Situace se změnila, toto byste patrně…

17.06.2019 10:39 Když tuniský rybář Šamsaddín Burasin spatřil na moři loď v nesnázích se 69 uprchlíky, zavolal pomoc…

Uprchlíci se stále valí na Evropu, u Libye zastaven člun plný Afričanů

16.06.2019 21:19 Libyjská pobřežní stráž dnes na facebooku oznámila zachránění dalších 91 migrantů z různých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama