Jižní Súdán na prahu hladomoru. Smrt hrozí milionům lidí

Rekordní množství obyvatel Jižního Súdánu čelí kritickému nedostatku jídla. Vyplývá to z dnes vydané zprávy OSN, podle níž je hladem ohroženo na sedm milionů lidí. To je více než 60 procent populace této východoafrické africké země.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle zprávy žijí téměř dva miliony obyvatel Jižního Súdánu téměř o hladu a země se nachází jen krok od vyhlášení stavu hladomoru. Děje se tak navzdory mírové smlouvě, která před devíti měsíci ukončila pětiletou občanskou válku.

Zhoršující se situace v zásobování potravinami se přičítá zejména zpožděnému příchodu období dešťů, hospodářské krizi a trvajícím dopadům ozbrojeného konfliktu, který připravil o život téměř 400.000 lidí.

Světový potravinový program OSN (WFP) uvedl, že letos rozdělil již 173.000 tun potravin, což je více než za stejné období v loňském roce.

Zlepšení současného stavu záleží podle agentury AP především na tom, zda se podaří udržet mírovou smlouvu, uzavřenou v loňském září. Ačkoliv jsou boje na ústupu, v různých částech země se odehrávají občasné ozbrojené střety mezi vládou a povstaleckými skupinami, které se k příměří nepřipojily.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uprchlík vzkazuje: Deportovali mě, ale já se do Evropy vrátím. I kdybych…

19.06.2019 11:19 I když byl nedávno deportovaný, je odhodlaný se to Evropy do nejdříve vrátit. To tvrdí mladý…

Muži hromadně znásilnili dvě dívky. Rozzuřený dav vzal spravedlnost do…

18.06.2019 23:40 Aktualizováno Rozzuřený dav vykastroval muže podezřelého ze znásilnění mladých dívek. Muž následkům zranění,…

Egyptský exprezident Mursí zemřel v soudní síni

17.06.2019 22:08 Aktualizováno Bývalý egyptský prezident Muhammad Mursí dnes zemřel, bylo mu 67 let. Oznámila to egyptská státní…

Kdo zachraňuje uprchlíky na moři? Situace se změnila, toto byste patrně…

17.06.2019 10:39 Když tuniský rybář Šamsaddín Burasin spatřil na moři loď v nesnázích se 69 uprchlíky, zavolal pomoc…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama