Armáda obsadila Kapské město, má zastavit vlnu vražd a násilností

Jihoafrické úřady dnes vyslaly do některých nebezpečných čtvrtí v Kapském Městě armádu. Má pomoci policii nastolit v určitých částech města pořádek kvůli rostoucí míře násilností a vlně vražd, které jsou přičítány zločineckým gangům. JAR je jedna ze zemí s největším počtem vražd na obyvatele na světě, napsala agentura AFP.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Jihoafrická republika
doporučujeme

Generál Solly Shoke již minulý týden oznámil, že ve čtvrti Cape Flats, jedné z nejnebezpečnějších v zemi, budou po tři měsíce rozmístěny stovky vojáků. Armáda byla v ulicích města naposledy v roce 2017, ačkoliv jí úřady občas nasazují ve velkých městech k zajištění bezpečnosti, například při oslavách Nového roku.

zdroj: YouTube

Místní obyvatelé přivítali podle AFP vojáky s úlevou. "Když jsem uviděla vojenské náklaďáky, tak to bylo fantastické, protože jsem spatřila velké úsměvy na tvářích mých dětí, viděla jsem je zpívat a tancovat," řekla AFP jedna z místních obyvatelek. "Děti si konečně mohly hrát v klidu, aniž by slyšely střelbu," pokračovala matka čtyř dětí.

"Kriminálníci tu střílí, jak se jim zlíbí," potvrdila její sousedka. "Je to, jako kdybychom žili všichni ve vězení a oni byli svobodní," pokračovala. "Není to tady jejich, ale naše. Musíme podporovat armádu, abychom získali zpět naši komunitu pro budoucnost našich dětí," dodala.

Podle ministerstva vnitra byl v provincii Západní Kapsko, kde leží i Kapské Město, počet vražd letos v dubnu o 6,3 procenta vyšší, než ve stejném období loni.

Minulý rok zaznamenala policie v celé zemi 20.000 vražd, tedy 57 denně, což je při přepočtu na počet obyvatel jedno z nejvyšších čísel na světě. Ministr vnitra při zveřejnění loňských statistik kriminality neváhal přirovnat některé části JAR k válečným zónám.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V TV show vystupovali bubeníci, je z toho mezinárodní roztržka

24.08.2019 12:51 Východoafrický stát Burundi obvinil skupinu burundských uprchlíků z nelegálního hraní na tamní…

Vážná hrozba v Africe. Islamisté stupňují útoky na školy, následky jsou…

24.08.2019 08:57 Státy střední a východní Afriky musely kvůli útokům uzavřít přes 9000 škol a 1,9 milionu tamních…

Lékaři bijí na poplach: Turisté, pozor! V egyptské Hurghadě propukla…

23.08.2019 22:11 Aktualizováno Oblíbené egyptské letovisko Hurghada má další problémy. Zdravotníci varují turisty, že ve…

Hrozivé neštěstí na koncertě. V tlačenici zemřelo pět lidí, desítky…

23.08.2019 15:29 Aktualizováno Nejméně pět lidí zemřelo a několik desítek osob utrpělo zranění při tlačenici, která nastala ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama