Cisterna s palivem se vřítila do aut a explodovala. Následky hrozivé

Nejméně 29 lidí zemřelo v neděli při dvou dopravních nehodách v Ugandě. Na západě země havarovala a následně vzplanula cisterna s palivem, havárii na místě nepřežilo deset lidí a dalších devět podlehlo zraněním v nemocnici. Následně na východě země najel minibus ve vysoké rychlosti do autobusu, deset lidí nehodu nepřežilo a další čtyři utrpěli vážná zranění.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Autonehoda
doporučujeme

Řidič cisterny asi ztratil kontrolu nad vozidlem a narazil do tří dalších aut. Policie také uvedla, že explodovala tři vozidla zaparkovaná v blízkosti a že také vzplanulo několik přilehlých obchodů.

"Silně odsuzujeme chování motoristů, kteří svou lehkovážností ohrožují životy ostatních řidičů," píše se ve sdělení policie. Vyjádření volá také po zesílení trestů za porušování předpisů, jelikož za většinou nehod podle něj stojí "špatné rozhodnutí řidičů".

Smrtelné nehody jsou v regionu poměrně časté, silnice jsou tam totiž úzké a často ve špatném stavu, poznamenala agentura AP. Příčinou nehod je podle policie ve většině případů překročení povolené rychlosti.

Nehody cisteren s palivem bývají v Ugandě i některých dalších afrických zemích obzvlášť nebezpečné. Lidé se totiž často po havárii seběhnou k poškozenému vozidlu a snaží se z něj odčerpat unikající pohonné hmoty. Při neopatrnosti nebo kvůli cigaretám pak výsledkem bývá exploze a mnoho mrtvých.

Nejhorší taková nehoda se letos v tomto regionu stala 10. srpna, a to v sousední Tanzanii. Počet mrtvých po výbuchu havarované cisterny s benzinem tam z původních zhruba 60 vystoupil na 95, informovala v neděli agentura AFP. Palivo unikající na zem podle vyšetřovatelů vzplanulo, když se někdo snažil z nabouraného vozidla vyndat autobaterii.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při náletu americké armády zemřelo v Libyi osm radikálů IS

20.09.2019 18:39 Při náletu americké armády v Libyi proti skupině bojovníkům teroristické organizace Islámský stát …

Libyjská stráž zadržela na moři 500 uprchlíků. Po vylodění do nich…

20.09.2019 16:10 Libyjská pobřežní stráž zachytila za poslední týden ve Středozemním moři nedaleko metropole…

Zemřel autoritářský exprezident Tuniska, jeho svržením začalo arabské jaro

19.09.2019 17:49 Bývalý tuniský autoritářský prezident Zín Abidín bin Alí zemřel v exilu v Saúdské Arábii, kde se…

JAR chce zpřísnit tresty za násilí na ženách i cizincích

18.09.2019 22:36 Jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa dnes vyzval ke zpřísnění trestů kvůli narůstajícímu násilí na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama