Obávaný velitel Al-Kajdy zřejmě přežil. Kam zmizel?

Bamako - Obávaný velitel teroristické sítě Al-Kajda, Mochtar Belochtar, je navzdory nedávným zprávám zřejmě naživu. V posledních dnech se přitom spekulovalo, že terorista zahynul v Mali při střetech se zahraničními vojsky. Informuje server The Telegraph.

371
doporučujeme

Belochtar, který na sebe upozornil především lednovým masakrem zahraničních pracovníků na těžební plynové stanici v alžírské poušti, měl být zabit spolu s dalším velitelem Al-Kajdy, Abú Zejdem, v boji s Čadskými jednotkami ne severu Mali. Na webových stránkách užívaných islámskými militanty se však nyní objevily zprávy, že Belochtarovi se podařilo uprchnout.

Nejde o první případ, kdy Belochtar, přezdívaný "Nedotknutelný", unikl. Jeho smrt byla v minulosti ohlášena již několikrát a později musela být dementována. Předpokládalo se, že fyzická likvidace Belochtara a Abú Zejda připravila islamisty operující v oblasti o jejich hlavní velitele. První jmenovaný však s největší pravděpodobností nadále uniká, což s odkazem na zdroje z teroristova okolí potvrdila i některá arabská média.

Témata: Al-Káida | Mali | alžír
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Egypt chce proti covidu-19 letos naočkovat 40 procent své populace

02.06.2021 16:59 Egypt chce proti covidu-19 do konce letošního roku naočkovat 40 procent své populace. Podle…

Výbuch sopky podle MSF v Kongu odřízl půl milionu lidí od pitné vody

01.06.2021 22:05 O zásoby pitné vody přišlo ve východním Kongu na půl milionu lidí v důsledku nedávné erupce sopky…

Macron pohrozil stažením francouzských vojáku z Mali

30.05.2021 16:12 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron varoval, že Francie stáhne své vojáky z Mali, pokud politická…

OSN v Mali vyzvala k propuštění zadržovaných představitelů vlády

25.05.2021 12:40 Aktualizováno Mise OSN v Mali vyzvala k okamžitému propuštění malijského prezidenta, premiéra a ministra obrany…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama