Záhadná smrt Češek v Egyptě: Další informace

Hurghada - Už téměř tři měsíce se táhne vyšetřování záhadné smrti Moniky a Klárky Kramných v egyptské Hurghadě. Zatím vše je bez jasnějšího výsledku. Manžel a otec mrtvých Češek Petr Kramný už zřejmě rezignoval na to, že se z Egypta, kdy dostane a uzavřel se před okolním světem.

Přidejte svůj názor

Petr Kramný při rozhovoru pro Novu.

Kdo může za smrt šestatřicetileté Moniky a teprve osmileté Klárky Kramných? Tato otázka hýbe Českem už bezmála tři měsíce. Egyptské úřady se však zdráhají poskytnout jakoukoliv informaci. A to zřejmě zlomilo i Petra Kramného. Ten se uzavřel do sebe a přestal komunikovat s okolním světem.

Poté, co se do případu vložil egyptský advokát žijící v Česku Keroles Ezzat Bashier, který si vyžádal spis o případu a nabídl Petrovi i případnou pomoc, se Kramného pokoušela redakce televize Nova několikrát kontaktovat. Bezúspěšně. Nereagoval ani na telefonáty Martina Kočárka, který s ním v Egyptě pár dní po smrti Moniky a Klárky pobýval a spřátelil se s ním. Kramný rovněž nereagoval ani na telefonáty redaktorů Blesku.

Co je za tím, že se Petr uzavřel před okolním světem? Padla na něj úzkost ze ztráty blízkých? Neb je frustrován z toho, že se z Egypta jen tak nedostane? Či mu docházejí peníze? Cestovní kancelář mu totiž platí jen ubytování v hotelu a polopenzi. Nicméně zbytek si musí platit ze svého. A peníze rychle ubývaly, došly mu úplně?

Něco málo nového světla vnesl do případu minulý týden právník Keroles Ezzat Bashier. Egyptský advokát žijící v Česku si totiž vyžádal z Egypta vyšetřovací spis. Jelikož je kromě české advokátní komory členem i té egyptské, informace dostal. V rozhovoru prozradil, že Kramný není jediným podezřelým, ale policie prošetřuje ještě další dva až tři lidi.

Egyptský právník nyní čeká ještě na zbývající části spisu, kde by měla být závěrečná zpráva z laboratoře, z pitvy a z vyšetřování. Advokát uvažuje i o tom, že Kramnému nabídne svou pomoc, nicméně se rozhodne až ve chvíli, kdy si prostuduje spis.

Monik a Klárka Kramné zemřeli za záhadných okolností v hotelovém pokoji v egyptské Hurghadě na konci července. Od té doby se táhne také vyšetřování, k němuž egyptská policie nevydala žádný komentář. Podle spisu, jenž má k dispozici egyptský právník žijící v Česku, ale někdo obě Češky otrávil úmyslně. V této souvislosti egyptská policie vyšetřuje nejen Petra Kramného ale také dva až tři další lidi.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cyklóna Idai má už přes 300 obětí, přeživší čekají na stromech na záchranu

20.03.2019 15:21 Cyklóna Idai si v Mosambiku a Zimbabwe vyžádala přes 300 mrtvých. Bilance obětí živlů, které oblast…

Migrantky jsou v Evropě nuceny k prostituci. Je jim vyhrožováno temnou…

20.03.2019 12:06 Nigerijské ženy jsou do prostituce nuceny prostřednictvím vodoo praktik. Bojí se, že kdyby odmítly…

Naprostá zkáza: Cyklóna Idai připravila 400 tisíc lidí o střechu nad hlavou

19.03.2019 15:55 V důsledku řádění tropické cyklóny Idai v Mosambiku přišlo podle odhadů Červeného kříže dočasně o…

Krize v Alžírsku graduje: Nové hnutí žádá rezignaci Butefliky, ozvalo se…

19.03.2019 14:48 Nová alžírská opoziční skupina s názvem Národní koordinace pro změnu, která vzešla z nynější vlny…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama