Blízký východ má šanci posílit boj s koronavirem, tvrdí WHO

Každodenní nárůst v počtu lidí nakažených koronavirem v blízkovýchodních státech je znepokojující, region má ale stále čas rychlé šíření viru zpomalit. S odvoláním na dnešní sdělení vysoce postaveného představitele Světové zdravotnické organizace (WHO) to napsala agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Světová zdravotnická organizace
doporučujeme

WHO uvedla, že ve východostředozemním regionu, do něhož zahrnula blízkovýchodní země a Pákistán, Afghánistán, Somálsko a Džibutsko, se nákaza koronavirem potvrdila u více než 77.000 lidí a způsobila bezmála 4000 úmrtí. Do statistiky není zahrnuto Turecko.

Zhruba 78 procent nakažených v regionu hlásí Írán, v ostatních zemích je méně než 4000 infikovaných a ve většině z nich méně než 1000 případů, uvedl regionální krizový ředitel WHO Richard Brennan.

Počty úmrtí ve srovnání s počtem nakažených jsou v oblasti podle WHO srovnatelné s ostatními státy světa. Křivka nově nakažených v Íránu se v posledních dnech patrně zplošťuje, v jiných státech ale nadále hrozí prudší nárůst, uvedl Brennan na tiskovém brífinku v Káhiře

"Ve všech ostatních zemích, ve většině případů vidíme znepokojující nárůst v počtech," řekl představitel WHO a zdůraznil, že je zapotřebí včasné testování a izolovaní nemocných.

Mnoho států v regionu je oslabeno konflikty či politickými krizemi, což budí obavy z toho, jak se budou s koronavirem schopny vypořádat jejich zdravotnické systémy.

Řada mezinárodních organizací zároveň upozorňuje na možný dopad koronaviru na miliony uprchlíků a vnitřně vysídlených osob a uvádí, že uzavírání hranic může ztížit dovoz humanitární pomoci.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Africe podle WHO v boji s virem pomohla i zkušenost s epidemiemi

25.05.2020 19:57 Afrika se během pandemie vyhnula zatím nejhoršímu i díky tomu, že má zkušenosti s bojem proti…

400 migrantů zachráněno u Libye, další se vylodili na italských ostrovech

25.05.2020 17:14 Libyjská pobřežní stráž zadržela ve Středozemním moři za uplynulé dva dny 400 migrantů, kteří…

Nejhlubší důl světa byl uzavřen, nakazilo se 164 pracovníků

24.05.2020 21:26 Nejhlubší důl na světě Mponeng v Jihoafrické republice musel být dočasně uzavřen kvůli šíření…

Afrika už eviduje přes 100 tisíc případů covid-19 a 3100 obětí

22.05.2020 17:47 Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Africe překonal 100.000. Na kontinentu, kde žije 1,3…

Související:

Právě se děje

Další zprávy