Covid-19 se objevil v přeplněném uprchlickém táboře v Jižním Súdánu

V přeplněném uprchlickém táboře v jihosúdánském hlavním městě Jubě se potvrdily první případy nemoci covid-19, vyvolávané koronavirem. Informovala o tom dnes mluvčí mise OSN v Jižním Súdánu. Podle agentury AP jde o velmi znepokojivou věc vzhledem k tomu, že tento africký stát patří k nejhůře připraveným zemím na světě na epidemii koronaviru.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2), foto: Martin Sanchez
doporučujeme

Mluvčí Francesca Moldová sdělila, že jihosúdánské ministerstvo zdravotnictví a Světová zdravotnická organizace (WHO) potvrdily v uprchlickém táboře v Jubě dva případy covidu-19. Podle ministerstva zdravotnictví onemocněli Jihosúdánci ve věku mezi dvaceti a třiceti lety.

Jižní Súdán byl jedním z posledních afrických států, které u sebe potvrdily výskyt koronaviru SARS-CoV-2. V současné době země registruje celkem 174 případů nákazy.

Více než rok po uzavření mírové smlouvy, která ukončila pětiletou občanskou válku, se podle údajů z poloviny dubna v několika uprchlických táborech spravovaných v Jižním Súdánu Spojenými národy stále ukrývá kolem 190.000 lidí. Jen v jubském táboře je jich na 30.000.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tigrajci tvrdí, že etiopské armádě zničili mechanizovanou divizi. Vlád to…

24.11.2020 16:38 Aktualizováno Jednotky, které čelí vládní ofenzívě v severoetiopské provincii Tigraj, zcela zničily 21.…

Etiopská armáda obkličuje metropoli regionu Tigraj. Hodlá zaútočit,…

23.11.2020 17:06 Aktualizováno Etiopská armáda dnes oznámila, že její síly se stahují kolem správního střediska regionu Tigraj na…

Macron viní Rusko a Turecko z podpory bojkotu Francie v Africe

20.11.2020 14:57 Francouzský prezident Emmanuel Macron obvinil Turecko a Rusko, že podněcují protifrancouzské nálady…

Španělská strana požaduje referendum o Západní Sahaře, v oblasti roste…

19.11.2020 15:58 Menší španělská vládní strana žádá, aby se Madrid výrazněji zasadil o uspořádání referenda o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama