Hrůza v "islámské škole". Stovky mužů a chlapců si prošly peklem

Nigerijská policie osvobodila přes 300 mužů a chlapců z domu ve městě Kaduna severně od metropole Abuja, kde byli drženi proti své vůli a mučeni, informovala agentura Reuters. Policie v souvislosti s případem zadržela sedm podezřelých. Server BBC uvedl, že bezpečnostní složky zachránily téměř 500 lidí a zadržely osm podezřelých.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Otroci, ilustrační foto
doporučujeme

Osvobození muži a chlapci policii vypověděli, že byli drženi v okovech, mučeni, sexuálně zneužíváni a nedostávali najíst. Šlo převážně o Nigerijce, ale například dvě z dětí pocházely z Burkiny Faso. Některé z obětí byly v domě vězněny už několik let.

Zatím není jasné, jak se oběti na místo dostaly. Některé děti policii vypověděly, že je tam odvedli příbuzní v domnění, že se jedná o islámskou školu. Podle policejního mluvčího podezřelými jsou učitelé, server BBC ale s odvoláním na policejní zdroje uvedl, že úřady nemají žádný důkaz, že by místo někdy fungovalo jako škola.

Policejní náčelník Ali Janga uvedl, že osvobození se z nově nabyté svobody velmi radovali, přestože někteří z nich byli zranění. Úřady pro ně zřídily dočasný domov na stadionu v Kaduně, dokud se nepodaří najít jejich rodiny. Všem se dostane psychologické a lékařské pomoci.

Přestože je 200milionová Nigérie nejsilnější ekonomikou afrického kontinentu, v zemi je rozšířeno násilí a únosy. Gangy unášejí chudé i bohaté, unesené někdy zabijí i přes to, že rodiny zaplatí vysoké výkupné. Na severovýchodě země se kvůli teroristické organizaci islámských radikálů Boko Haram pohřešuje přes 22.000 lidí, z toho téměř 60 procent dětí.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Petříček navštívil Etiopii. České projekty pomáhají ve vzdělání i přístupu…

13.11.2019 16:29 Český ministr zahraničí Tomáš Petříček dnes při návštěvě Etiopie uvedl, že české rozvojové projekty…

Francouzská armáda zabila jednoho z vůdců džihádistů v Mali

06.11.2019 07:55 Francouzští vojáci zabili vůdce džihádistické organizace v Mali Aliho Majšúa. S odvoláním na…

Nigerijská policie osvobodila 259 lidí z islámského zařízení

05.11.2019 14:30 Nigerijská policie osvobodila 259 lidí, kteří byli proti své vůli drženi v islámském nápravném…

Piráti přepadli řeckou loď a unesli čtyři námořníky

04.11.2019 16:54 Řecký ropný tanker Elka Aristotle dnes nedaleko břehů Toga na západě Afriky přepadli piráti a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama