Džihádisté rozpoutali peklo na silnici: Řidiče upalovali v autech, ženy a děti unesli

Nejméně třicet civilistů zavraždili v neděli večer džihádisté při útoku na silnici nedaleko města Maiduguri, které je správním střediskem nigerijského státu Borno. Podle agentury AFP o tom dnes informovaly úřady tohoto státu, který leží na severovýchodě Nigérie a kde působí oblastní odnož organizace Islámský stát (IS), která si říká Islámský stát v provincii Západní Afrika (ISWAP).

Islámský stát
doporučujeme

Teroristé v neděli večer "zabili nejméně 30 civilistů, z nichž většina byla na silnici mezi Maiduguri a Damaturu, a zapálili 18 vozidel", sdělil v dnešním prohlášení mluvčí místních úřadů Ahmad Abdurrahman Bundi. Dodal, že útočníci unesli neupřesněný počet žen a dětí.

Příslušník milice, která bojuje s džihádisty společně s nigerijskou armádou, Babakura Kolo agentuře AFP ale řekl, že sám napočítal tři desítky spálených kamionů. "Zemřelo mnoho řidičů a závozníků těchto kamionů. Uhořeli ve spánku," uvedl Kolo.

Ozbrojenci se také zmocnili tří autobusů, které jely směrem k Maiduguri, ale musely se zastavit kvůli zákazu vycházení vyhlášeném armádou. "Není známo, kolik žen a dětí bylo uneseno, ale není jich málo," poznamenal k tomu Kolo.

Poté džihádisté vyplenili nedalekou vesnici Auno, ležící asi 25 kilometrů od Maiduguri, a vypálili ji.

Bezpečnost na silnici mezi Maiduguri a Damaturu (správním střediskem sousedního nigerijského státu Yobe), je podle AFP velmi nejistá. Jde přitom o životně důležitou komunikaci pro několikamilionové Maiduguri, které je obklopené násilím.

Region nedávno ovládli ozbrojenci ISWAP, kteří už několik týdnů na uvedené silnici často útočí a unášejí lidi. V prosinci při několika akcích vzbouřenci zabili přinejmenším dvě desítky lidí a minimálně stejně obětí unesli.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jihoafrická mutace koronaviru je nakažlivější o padesát procent

19.01.2021 07:39 Nová mutace koronaviru odhalená poprvé loni v říjnu v Jihoafrické republice nezpůsobuje závažnější…

Tunisané u příležitosti výročí pádu bin Alího vyšli do ulic. Policie…

17.01.2021 13:37 Tuniská policie použila slzný plyn, aby rozehnala násilné protesty, které se v několika městech…

Útok islamistů v Nigérii vyhnal stovky lidí z domovů

16.01.2021 18:28 Nigerijští vojáci i stovky místních obyvatel museli uprchnout poté, co islamističtí povstalci…

Žlutá zimnice: Snížení dávky vakcíny může při epidemiích pomoci zachránit…

16.01.2021 08:32 Proti žluté zimnici se dá bojovat jedině prevencí. Na nemoc totiž neexistuje lék. Jedna dávka…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama