Egypt částečně otevře restaurace a kavárny

Egypt v sobotu po třech měsících částečně otevře kavárny, restaurace či svatostánky a dále zkrátí zákaz nočního vycházení, oznámil dnes premiér Mustafá Madbúlí. K uvolňování koronavirových restrikcí přistupuje egyptská vláda i přesto, že v uplynulých týdnech přibývá případů nákazy, píše agentura Reuters.

Egypt, ilustrační foto
doporučujeme

Restaurace a kavárny budou od víkendu moci zaplnit kapacitu na 25 procent a provoz zařízení vláda umožní do deseti večer. Mešity a kostely budou otevřeny pro každodenní modlitby, zavřené však zůstanou pro více navštěvované bohoslužby v pátek a o víkendu.

Zákaz vycházení zavedený 25. března se během uplynulých týdnů postupně zkracoval. Původně platil mezi osmou večer až pátou ráno, od soboty nesmějí Egypťané vycházet už pouze mezi půlnocí a čtvrtou ranní, kdy také nebude v provozu veřejná doprava.

Se čtvrtinovou kapacitou mohou v sobotu otevřít také kina a divadla, uzavřeny ale zůstanou pláže a parky. Opatření se mohou znovu zpřísnit, pokud lidé nebudou vládní nařízení dodržovat, upozornil Madbúlí.

Egypt v posledních týdnech eviduje vysoké denní přírůstky infikovaných; od konce května je to více než 1000 případů denně. Celkem se v zemi s 98 miliony obyvatel od propuknutí nákazy koronavirus prokázal u 56.809 lidí, z čehož jich na komplikace související s covidem-19 zemřelo 2278. Podobně jako v jiných zemích se předpokládá, že mnoho případů oficiální statistiky nezachytí. Egyptský ministr vyššího vzdělání 1. června citoval studii, podle které je počet případů v Egyptě až pětkrát vyšší, než uvádějí oficiální data.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nemoc covid-19 se rychle šíří v JAR, počet nakažených přesáhl 200 tisíc

07.07.2020 13:57 Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Jihoafrické republice překonal 200.000. Informovala…

Covid-19 se šíří na Madagaskaru. Jeden region včetně metropole uzavřen

07.07.2020 09:43 Madagaskar v jednom ze svých regionů, kde se nachází i hlavní město Antananarivo, zavedl uzávěru s…

Záhadných úmrtí slonů v Africe přibývá

02.07.2020 19:31 V oblasti delty řeky Okavango v Botswaně přibývá mrtvých slonů, u kterých není jasná příčina úhynu.…

Protesty po vraždě zpěváka se šíří. Dav v Londýně strhl sochu bývalého…

02.07.2020 14:37 V parku na jihozápadě Londýna zničili neznámí pachatelé sochu bývalého etiopského císaře Haileho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy