Islamisté v Nigérii zastřelili unesené humanitární pracovníky

Islamisté na severovýchodě Nigérie zavraždili čtyři nigerijské humanitární pracovníky a jednoho člena ochranky, které unesli minulý měsíc, a videonahrávku zachycující vraždy zveřejnili. Zajatce na videu obviňují ze spolupráce s "nevěřícími", informovala agentura Reuters.

Islámští radikálové ze sekty Boko Haram
doporučujeme

Humanitární organizace Mezinárodní záchranný výbor (IRC) a Akce proti hladu (ACF) uvedly, že mezi mrtvými jsou jejich kolegové. Ozbrojenci minulý měsíc ukázali video, na němž se rukojmí představili. Podle OSN muži cestovali po hlavní silnici mezi městy Monguno a Maiduguri, když byli uneseni.

"Pracujete pro organizace nevěřících, ale ony se nestarají o váš osud. Když vás uneseme, tyto organizace o vás neprojeví žádný zájem," říká na videonahrávce s vraždou ozbrojenec v kukle, před nímž klečí pět mužů s červenými páskami na očích. Když dotyčný svou řeč dokončí, on a jeho čtyři pomocníci zajatce zastřelí.

Vražda ukazuje rostoucí riziko pro humanitární pracovníky na severovýchodě Nigérie, kde desetiletý konflikt s extremistickou skupinou Boko Haram a místní pobočkou teroristické organizace Islámský stát (IS) vyvolal jednu z největších humanitárních krizí na světě. Podle Světového programu pro výživu trpí tři miliony lidí v oblasti hladem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo nabídlo Namibii odškodnění za koloniální masakry, ta částku…

12.08.2020 12:05 Namibie odmítla jako nedostatečnou nabídku německé vlády na odškodnění za masakry domorodých…

Útok nedaleko žirafí rezervaci byl terorismus, Francie zahájila vyšetřování

10.08.2020 15:29 Francouzská prokuratura dnes zahájila vyšetřování nedělního útoku v Nigeru, při kterém zahynulo osm…

Studie: Pokud brzy neskončí boje v Libyi, hrozí návrat Islámského státu

10.08.2020 10:37 Pokud se brzy nepodaří ukončit občanskou válku v Libyi, mohla by v zemi znovu získat na síle a…

Při útoku u žirafí rezervace v Nigeru zemřelo osm lidí, z toho šest…

09.08.2020 20:58 Aktualizováno Při útoku neznámých ozbrojenců v Nigeru zahynulo osm lidí, z toho šest francouzských humanitárních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama