JAR hlásí přes 600 tisíc případů koronaviru, krize uvrhla miliony lidí do chudoby

Celkový počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Jihoafrické republice od začátku pandemie překročil hranici 600.000, uvedla dnes agentura Reuters s odvoláním na jihoafrické ministerstvo zdravotnictví. Připomněla, že největších přírůstků nových případů země dosahovala minulý měsíc a od té doby počet nakažených klesá.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Jihoafrická republika podle Reuters dosáhla nyní celkem 603.338 potvrzených případů nákazy, z nichž 12.843 lidí zemřelo, uvedlo ministerstvo. Z hlediska počtu nakažených je JAR v současnosti pátou nejpostiženější zemí světa, po Spojených státech, Brazílii, Indii a Rusku.

Prezident Cyril Ramaphosa v půli srpna prohlásil, že země podle všech ukazatelů dosáhla vrcholu pandemie covidu-19. Vláda se proto rozhodla citelně zmírnit společenské restrikce, které zavedla ve snaze zabránit šíření koronaviru. Úřady se například rozhodly zrušit zákaz prodeje alkoholu a tabáku, povolit restauracím návrat k normálnímu provozu za přísných hygienických podmínek a zrušit zákaz cest mezi jednotlivými provinciemi.

zdroj: YouTube

JAR zavedla velmi přísná omezení ve chvíli, kdy v zemi bylo jen pár stovek potvrzených nálezů na SARS-CoV-2. Koronavirus se tam i přesto silně rozmohl. Krize způsobená virem silně poznamenala tamní ekonomiku, která se již předtím nacházela v krizi, a posunula miliony Jihoafričanů ještě hlouběji do extrémní chudoby.

Ramaphosa uvedl, že země nyní denně zaznamenává v průměru asi 5000 nakažených, přičemž v nejhorších dnech to bylo až 12.000. V kombinaci s rostoucím počet zotavených lidí tento fakt "znatelně snižuje tlak na naše zdravotnická zařízení," řekl prezident. Od uvolnění restrikcí si pak slibuje oživení jihoafrického hospodářství.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Letadlo při havárii v Somálsku narazilo do betonové bariéry. Posádka…

19.09.2020 14:01 Nákladní letadlo havarovalo dnes ráno na mezinárodním letišti v somálském hlavním městě. Podle…

JAR rozvolní protikoronavirová opatření, nemocných ubývá

17.09.2020 10:37 Jihoafrická republika, která na začátku pandemie covidu-19 zavedla jedny z nejpřísnějších omezení…

Koronavirem se mohlo nakazit 12 milionů obyvatel JAR

16.09.2020 14:43 Zhruba pětina obyvatel Jihoafrické republiky, tedy asi 12 milionů lidí, mohla podle závěrů nové…

Ze Sahary bylo zachráněno 80 migrantů, podvedli je převaděči

08.09.2020 17:56 Asi 80 afrických migrantů se podařilo zachránit ze Sahary poté, co je převaděči v poušti okradli a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama