Koronavirus v Africe: Již 1,2 milionu nakažených, nejvíc v JAR a Egyptě

V Africe se dosud koronavirem nakazilo na 1,2 milionu lidí, nejvíc v Jihoafrické republice, kde bylo oficiálně zachyceno 611.450 případů. Následují oblíbené turistické destinace - druhý Egypt s 97.478 případy a Maroko, které dosud eviduje 53.252 podchycených koronavirových případů.

Informovalo o tom podle BBC africké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). 

#COVID19 update in Africa... 26 August 2020 as of 9AM EAT. Total cases... 1, 202,918 Total deaths... 28, 276 & Recoveries... 931, 057. Find more info: https://t.co/xVh2wZb6q4 #AfricaResponds #TestTraceTreat #FactsNotFear #COVID19 pic.twitter.com/W24IqhjaKX

— Africa CDC (@AfricaCDC) August 26, 2020

Podle CDC se dosud v celé Africe covidem-19 nakazilo 1.196.710 lidí a 28.014 zemřelo. Vyléčených je 922.833.

Čtvrtý nejvyšší počet nakažených v Africe (52.548) hlásí Nigérie, která je však se svými zhruba 204 miliony obyvatel nejlidnatější zemí kontinentu. Následují Ghana s 43.622 potvrzenými případy, Alžírsko (42.302), Etiopie (42.143) a Keňa (32.803).

Nejméně případů dosud hlásily země východní a střední Afriky. Africké CDC vyzývá země k přitvrzení boje proti covidu-19, zejména rozsáhlejšímu testování a dohledávání kontaktů. Nedávno středisko zahájilo testování na protilátky s cílem pochopit skutečný rozsah epidemie na kontinentu.

Související

Lidé si prohlížejí portréty obětí rwandské genocidy. Rozhovor

30 let od genocidy ve Rwandě. Nevypukla ze dne na dne, upozorňuje afrikanista Záhořík

Genocida rwandských Tutsiů, během které milice většinové populace Hutuů v průběhu pouhých tří měsíců povraždily mezi půlmilionem až milionem lidí, začala před 30 lety, 7. dubna 1994. Kořeny krvavých tragických událostí však sahají mnohem dále do minulosti a prokombinují historický revanšismus, ekonomické problémy i fanatismus tehdejších lídrů, vysvětluje v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Jan Záhořík. Historik a afrikanista z Katedry blízkovýchodních studií Filozofické fakulty Západočeské univerzity v Plzni se v něm vyjádřil nejen k příčinám genocidy, ale například i k roli mezinárodního společenství a někdejších koloniálních mocností, stejně jako k současné situaci ve Rwandě. Zároveň se staví za jasné odlišování běžných ozbrojených konfliktů s mnoha proměnnými od genocidy, kdy je plánem vyhlazení celé skupiny obyvatel. 
Ilustrační foto

Počasí začíná devastovat jih Afriky. Státy hovoří o katastrofě

Klimatický fenomén El Niňo spojený s rozsáhlým suchem stále více ohrožuje potravinovou bezpečnost na jihu afrického kontinentu. V hlavních pěstitelských oblastech v Malawi, Mosambiku, Namibii, Zambii a Zimbabwe spadlo během letního období, které na jižní polokouli trvá od poloviny listopadu do února, jen 80 procent srážek, uvedla v pátek podle serveru France24 Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).

Více souvisejících

afrika jihoafrická republika Egypt Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Sunak: Putin se na polských hranicích nezastaví. Britové posílají Ukrajině rakety Storm Shadow

Britský premiér Rishi Sunak oznámí v úterý na návštěvě Polska zvýšení vojenské podpory pro Ukrajinu o 500 milionů liber (579 milionů eur). 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy