Nejhlubší důl světa byl uzavřen, nakazilo se 164 pracovníků

Nejhlubší důl na světě Mponeng v Jihoafrické republice musel být dočasně uzavřen kvůli šíření nákazy koronaviru. Infekce se potvrdila u 164 dělníků, oznámila dnes nadnárodní společnost AngloGold Ashanti, pod kterou tamní zlatý důl spadá. Důl, dříve uzavřený v rámci celostátního přísných opatření proti koronaviru, se částečně jako ostatní doly znovuotevřel teprve v dubnu.

Jihoafrická republika
doporučujeme

Společnost AngloGold Ashanti, která provozuje doly v Africe, Jižní Americe a Austrálii, uvedla, že v Mponengu dosud provedla 650 testů, nyní na jejich výsledky čeká už jenom hrstka pracovníků. Nákazu firma poprvé zjistila u jednoho ze svých zaměstnanců minulý týden.

"Produkce byla po diskuzi a v rámci preventivních opatření ... dočasně zastavena na dobrovolné bázi, abychom mohli dokončit fázi vyhledání kontaktů a znovu pracoviště a klíčovou infrastrukturu řádně vyčistit a vydezinfikovat," uvedla společnost v prohlášení.

AngloGold dále oznámil, že většina jeho pracovníků nemá žádné příznaky a všichni s pozitivním výsledkem testů se uchýlili do izolace, jak ukládají jihoafrické úřady.

Mponeng se v roce 2019 podílel zhruba 7,4 procenty na celkové produkci zlata společnosti. AngloGold Ashanti loni zaměstnával okolo 5000 zaměstnanců včetně dodavatelů.

Doly muselo kvůli propuknutí nákazy uzavřít i několik dalších společností v odvětví, které v JAR zaměstnává přes 500.000 lidí. V zemi, jejíž populace činí 57,7 milionu obyvatel, se od propuknutí nákazy nakazilo 22.583 lidí, z nichž 429 zemřelo. Prezident Cyril Ramaphosa dnes uvedl, že Jihoafrická republika od 1. června začne s uvolňováním dalších opatření, které umožní téměř úplné otevření ekonomiky.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na útesech u Mauricia uvázla čínská loď se 130 tunami nafty

08.03.2021 09:34 Na korálových útesech u Mauricia uvázla čínská rybářská loď, která na palubě nemá žádné ryby, ale…

V Libyi patrně našli ostatky Čecha uneseného v roce 2015

05.03.2021 11:50 V Libyi patrně našli ostatky Čecha, Rakušana a čtyř Filipínců, kteří byli v roce 2015 uneseni při…

Zločiny v Etiopii se stupňují. Bidena čeká první velká zahraniční zkouška

05.03.2021 00:01 NÁZOR – Z Etiopie se stává velký test závazku administrativy nového amerického prezidenta Joe…

Dívky unesené z internátní školy v Nigérii jsou na svobodě

02.03.2021 09:12 Ze zajetí bylo propuštěno všech 279 dívek, které minulý týden ozbrojenci unesli z internátní školy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama