Obyvatelé Egypta zuří. Neuvěřitelná stavba vyvolala poprask

Obyvatelé egyptské Gízy jsou rozhořčeni kvůli stavbě mostu, který vede na některých místech v těsné blízkosti balkonů obytných domů. Uživatelé sociálních sítí zveřejnili snímky stavby dotýkající se činžáků a jeden z obyvatelů řekl, že bude moci řidiče projíždějících aut pozvat na lodžii na čaj.

Neuvěřitelná stavba mostu v Egyptě
doporučujeme

Snímky, které se objevily tento týden, jsou z gízské části Al-Umráníja. Stavba má být dokončena letos a je součástí projektu Osa krále Salmána, nazvaného podle krále Saúdské Arábie, s níž má Egypt rozsáhlé kontakty.

Šéf egyptské agentury pro obnovu generál Mahmúd Nasar v rozhovoru s televizí MBC Egypt řekl, že domy v blízkosti stavby budou strženy a pokud byly postaveny s povolením, dostanou obyvatelé náhradu. Podle něj dokončení projektu nic nebrání.

"Ta stavba nás připravila o slunce a o vzduch. Mezi tím mostem a balkonem není vůbec prostor, jsme naprosto uvězněni," řekl jeden z obyvatelů domu v blízkosti Hani Sabhí. "Mám povolení tady bydlet od městské části Al-Umráníja, dodávají nám vodu a elektřinu. Každý byt má vlastní nájemní smlouvu," dodal.

"Když projíždí auto, mohu řidiče pozvat na čaj na balkon... já, který jsem se přistěhoval kvůli lepšímu vzduchu," citovala agentura AFP dalšího obyvatele, který si nepřál být jmenován.

Ministr dopravy Kámil Vazír projekt hájil s tím, že jde o stavbu mimořádné důležitosti. "Nemůžeme obětovat zájem celé provincie kvůli jednomu nebo dvěma domům," řekl.

Silnice má spojit severní a jižní část provincie Gíza a podle Vazíra ji denně použije až 750.000 aut. Vazír také řekl, že byla sestavena ministerská komise, která má najít pro poškozené náhradní byty.

Témata: Egypt | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Právníci OSN vyzývají Nigérii, aby nepopravila zpěváka kvůli "rouhačské…

28.09.2020 18:26 Právní experti Organizace spojených národů žádají Nigérii, aby propustila 22letého zpěváka, který…

U Libye se převrátil člun s migranty, 16 lidí zemřelo

25.09.2020 20:02 Nejméně 16 migrantů směřujících do Evropy utonulo ve Středozemním moři, když se u libyjského…

Čad pozastavil žádost o zapsání Čadského jezera do UNESCO, dá přednost ropě

24.09.2020 14:08 Čad stáhl svou žádost o zařazení Čadského jezera na seznam světového dědictví UNESCO. Země se totiž…

Začarovaný kruh týrání. Libye není pro migranty navrácené z moře bezpečná,…

24.09.2020 10:21 Tisíce uprchlíků zadržených při pokusu dostat se do Evropy a vrácených do Libye zmizelo ze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama