Otřesné fotky ze zoo: Na kost vychrtlí lvi, jeden uhynul. Lidé se bouří

V zoo v súdánském Chartúmu uhynula lvice, která patřila k pětičlenné skupině mimořádně podvyživených lvů. Jejich fotografie obletěly sociální sítě a lidé se začali scházet u klecí. Byla také zahájena kampaň na pomoc zvířatům, jimž jsou pod kůží vidět kosti.

Lev
doporučujeme

Zvířata ze zoo Al-Kurajší trpěla nedostatkem potravy a léků několik týdnů. První výzvy k jejich záchraně se na sociálních sítích objevily v neděli. Francouzský list Le Monde napsal, že jedna ze lvic, která dostávala několik dní infúze, v pondělí uhynula.

Lvi žili v klecích v zařízení, které se nachází v bohatší části Chartúmu. Financování parku zajišťuje hlavně město. "Nemáme pro ně vždycky jídlo, musíme je nakupovat za vlastní peníze," citovala agentura AFP jednoho zaměstnance zoo.

Někteří lvi podle veterinářů ztratili až dvě třetiny váhy. V neděli park zaplavili obyvatelé města, dobrovolníci a novináři. Většinu z nich vychrtlost zvířat pobouřila.

Jeden ze zaměstnanců řekl, že do zdraví lvů se promítá i zchátralost celého parku. "Jsou těžce nemocní a špatně živení," řekl ošetřovatel.

Mezinárodní svaz ochrany přírody řadí lvy ke zranitelnému druhu. V Africe se jejich počet v letech 1993 až 2014 snížil o 43 procent, dnes tam přežívá 20.000 zvířat.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Egypt chce proti covidu-19 letos naočkovat 40 procent své populace

02.06.2021 16:59 Egypt chce proti covidu-19 do konce letošního roku naočkovat 40 procent své populace. Podle…

Výbuch sopky podle MSF v Kongu odřízl půl milionu lidí od pitné vody

01.06.2021 22:05 O zásoby pitné vody přišlo ve východním Kongu na půl milionu lidí v důsledku nedávné erupce sopky…

Macron pohrozil stažením francouzských vojáku z Mali

30.05.2021 16:12 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron varoval, že Francie stáhne své vojáky z Mali, pokud politická…

OSN v Mali vyzvala k propuštění zadržovaných představitelů vlády

25.05.2021 12:40 Aktualizováno Mise OSN v Mali vyzvala k okamžitému propuštění malijského prezidenta, premiéra a ministra obrany…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama