Ozbrojenci v Nigérii zabili čtyři rukojmí unesené v létě

Skupina radikálů, která v červenci unesla v Nigérii šest lidí, čtyři z nich zabila. Oznámila to dnes nezisková organizace Akce proti hladu (ACF), k níž část rukojmích patří. Jednoho z rukojmích únosci zabili už v září.

Přidejte svůj názor

Nigérie, ilustrační fotografie
doporučujeme

ACF ve svém oznámení neuvádí, jaké národnosti jsou rukojmí nebo mrtví. Známo je, že se do rukou ozbrojenců dostala jedna zaměstnankyně ACF, dva řidiči a tři lidi z ministerstva zdravotnictví.

ACF vznikla původně ve Francii a nyní působí ve více než 40 zemích. Zaměřuje se na oblasti, jejichž obyvatelé nemají dost potravin, a pomáhá hlavně podvyživeným dětem.

Ozbrojenci konvoj přepadli v červenci a po týdnu zveřejnili video, na němž unesená žena žádala nigerijskou vládu a ACF, aby zajistily propuštění skupiny. Video bylo zveřejněno cestou, kterou používá skupina, jež si říká Islámský stát v provincii Západní Afrika (ISWAP). Svědci únosu viděli ozbrojence odvážet rukojmí k jezeru Čad, kde se islamisté zdržují.

ISWAP je odnoží islamistické povstalecké skupiny Boko Haram a v roce 2016 se přihlásil k teroristické organizaci Islámský stát (IS), která v roce 2014 začala obsazovat sever Iráku a Sýrie. ISWAP se specializuje na útoky proti nigerijské armádě, ale už dříve se přihlásil k několika únosům členů neziskových organizací.

V roce 2018 zabili příslušníci ISWAP dva zaměstnance Červeného kříže, v jejich rukou je také jeden zaměstnanec Dětského fondu OSN (UNICEF).

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hospodyně marockého krále dostala 15 let natvrdo, ukradla hodinky

25.01.2020 14:11 Soud v marocké metropoli Rabatu v noci na dnešek odsoudil 15 lidí k trestům odnětí svobody od čtyř…

Válka u Kanárských ostrovů? Mezi Španělskem a Marokem vypukl vážný spor

24.01.2020 16:40 Španělsko-marocké vztahy tento týden narušilo rozhodnutí parlamentu africké země, který přijal…

Šíří se virus podobný ebole. Zemřelo už 24 lidí, desítky nakažených

24.01.2020 10:15 Nákaze krvácivé horečky lassa podlehlo v Nigérii od začátku roku nejméně 24 lidí. Virus podobný…

Válka, kterou již nelze ignorovat. Evropa se konečně probudila, soudí…

22.01.2020 22:01 Aktualizováno NÁZOR - V uplynulých devíti letech Libye přestala být suverénní zemí, konstatuje Daniel R. DePetris…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama