Případ nákazy koronavirem v Africe se nepotvrdil

U cizince v Egyptě považovaného za prvního nakaženého novým typem koronaviru v Africe se onemocnění neprokázalo. S odvoláním na egyptskou státní televizi o tom informovala agentura Reuters. Afrika a Jižní Amerika tak zůstávají posledními trvale obydlenými kontinenty bez nahlášeného případu nové nákazy, jež se šíří z čínské provincie Chu-pej.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Egyptské ministerstvo zahraničí v pátek uvedlo, že testy na koronavirus vyšly pozitivní u cizince, který však nevykazuje žádné vážné symptomy nákazy. Úřady přitom sdělily, že pacienta zachytily při kontrole příchozích ze zemí, odkud se nákaza šíří. O jakou zemi se jednalo a jaké byl národnosti však neupřesnily.

Epicentrem epidemie nového koronaviru je čínská provincie Chu-pej. Z ní pochází také drtivá většina všech více než 2000 obětí, které nákaze podlehly. Po celém světě se nemocí nakazilo již přes 75.000 lidí.

Podle studie čínských vědců je úmrtnost v případě nového koronaviru menší než u předchozích epidemií SARS či MERS, snáze se však přenáší z člověka na člověka. Experti již dříve vyjádřili obavy ohledně dopadů nového viru v afrických zemích, z nichž mají mnohé málo rozvinutou lékařskou péči.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Polovina subsaharské Afriky má stále šanci zpomalit šíření viru

26.03.2020 20:06 Polovina subsaharské Afriky má stále šanci zbrzdit šíření koronaviru, čas na zavedení nutných kroků…

V Africe je přes 2400 případů koronaviru. Kongo izoluje metropoli, JAR…

25.03.2020 16:50 Aktualizováno První případy koronaviru na svém území ohlásily Mali a Guinea-Bissau. Afrických zemí, které…

Súdánský ministr obrany zemřel při mírových jednáních

25.03.2020 14:04 Súdánský ministr obrany generál Džamál Addín Umar dnes zemřel v hlavním městě sousedního Jižní…

Povstalci z Boko Haram zabili téměř 100 vojáků v Čadu

25.03.2020 07:43 Nejméně 92 čadských vojáků přišlo o život při útoku islamistů z radikálního uskupení Boko Haram,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama