Těžké boje v Burkině Faso. Armáda naháněla teroristy v lese, 32 mrtvých

Vojáci v Burkině Faso při dvou operacích od pátku "zneškodnili" 32 lidí. Oznámil to dnes generální štáb armády, v jehož prohlášení jsou dotyční označeni jako teroristé. Při zásazích zemřel jeden voják. Jak upozornila agentura AFP, informace armády nelze potvrdit z dalších zdrojů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

První střet začal v pátek, po útoku na vojenskou hlídku u místa zvaného Yorsala v severní provincii Loroum. Armáda okamžitě zareagovala a vojáci pročesali velkou část lesa v oblasti. Boje pak trvaly několik hodin a při nich padlo 24 teroristů a jeden voják. Podařilo se rovněž osvobodit několik žen, jež gang držel jako sexuální otrokyně.

V sobotu pak vojáci pokračovali na základě informací rozvědky v tažení proti gangům v provincii Bam, jižně od Loroumu. Tam bylo zabito osm lidí a zabavena munice a zbraně.

Západoafrická Burkina Faso se přes čtyři roky potýká s rostoucími násilnostmi převážně na severu a východě území. Místní úřady je většinou připisují ozbrojeným islamistickým skupinám, které tam pronikají ze sousedního Mali. Některé jsou napojeny na teroristickou síť Al-Káida, jiné na organizaci Islámský stát. Podle údajů AFP si útoky džihádistů od začátku roku 2015 vyžádaly přes 650 obětí a přes půl milionu lidí kvůli násilnostem opustilo své domovy.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zkáza lodi s uprchlíky: U Mauretánie se utopilo téměř 60 lidí

05.12.2019 07:48 Nejméně 58 migrantů zahynulo ve středu v Atlantickém oceánu u západoafrické Mauritánie, když se…

Přiřítí se další uprchlíci? Španělsko sundává ostnaté dráty kolem enkláv v…

04.12.2019 22:01 Aktualizováno Španělsko začalo tento týden odstraňovat ploty s ostnatým drátem na hranicích svých enkláv Ceuta a…

Policie v Maroku a Španělsku rozprášila buňku džihádistů, přijímali…

04.12.2019 16:49 Marocká protiteroristická policie rozbila džihádistickou skupinu napojenou na teroristickou…

Malárie loni zabila 400 tisíc lidí. Nejvíc obětí je mezi dětmi v Africe

04.12.2019 09:16 Malárie stále ohrožuje miliony obyvatel planety, loni na ni zemřelo 400.000 lidí. Oznámila to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama