U Libye se cestou do Evropy utopilo dalších nejméně 11 migrantů

Nejméně 11 migrantů, kteří se snažili dostat se do Evropy, se dnes utopilo nedaleko libyjských břehů. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na Mezinárodní organizaci pro migraci (IOM). Podle ní jde o třetí neštěstí v tomto týdnu, při němž se u afrických břehů ve Středomoří utopili běženci.

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

IOM také uvedla, že při dnešním neštěstí u Libye se podařilo rybářům a tamní pobřežní stráži zachránit nejméně deset migrantů, kteří pak byli vráceni do Libye.

V úterý se u Libye utopilo nejméně 15 migrantů, když se jejich člun převrátil. Pět běženců zahynulo ve vodách Středomoří podle IOM ve čtvrtek nedaleko italského ostrova Lampedusa.

Letos zahynulo v centrálním Středomoří cestou z Afriky do Evropy už na 500 běženců, uvedla IOM. Podle ní může být skutečný počet vyšší, protože ne všechny nehody vratkých člunů s migranty jsou zaznamenány.

Libye se v posledních letech stala oblíbeným výchozím bodem afrických běženců, kteří z vlasti prchají před ozbrojenými konflikty a chudobou. V Libyi nefungují jednotné státní struktury, což usnadňuje činnost pašeráckých gangů. Země má dvě vlády, jednu v Tripolisu, druhou na východě země, které bojují o území v občanské válce.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Humanitární krize v dobytém městě Mekele: Nemocnicím dochází i základní…

29.11.2020 20:30 Aktualizováno Do nemocnic ve středisku severoetiopské oblasti Tigraj proudí zranění a podle Červeného kříže v…

Další útok Boko Haram: Islamisté na severu Nigérie uškrtili 43 farmářů

28.11.2020 21:40 Islámští radikálové ze skupiny Boko Haram zabili na severu Nigérie 43 místních farmářů. Oznámila to…

Etiopská armáda podle vlády dobyla metropoli oblasti Tigraj, lidé utíkají…

28.11.2020 21:02 Aktualizováno Etiopská armáda vstoupila do správního střediska oblasti Tigraj, proti níž bojuje od začátku…

Do Afriky dorazí vakcína proti covidu-19 později, varují experti

26.11.2020 18:51 Zatímco některé evropské státy očekávají, že očkování populace proti covidu-19 zahájí již v lednu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama