Útok na konvoj v Mali. Zahynuli dva členové mírových jednotek OSN

Dva příslušníci mírových jednotek OSN v Mali byli zabiti při útoku na jejich konvoj na severu země. Oznámil to dnes šéf mise OSN bez uvedení národnosti obětí.

OSN
doporučujeme

Útok, k němuž se zatím nikdo nepřihlásil, se podle jeho prohlášení stal v sobotu kolem 21:00 SELČ. Logistický konvoj OSN měl zastávku na silnici mezi vojenskou základnou Tessalit a městem Gao, když ho napadli neidentifikovaní ozbrojenci. Dva příslušníky mírových sil zabili.

Stabilizační mise OSN v Mali má v současnosti kolem 13.000 vojáků. Za cíl si MINUSMA klade zajistit bezpečnost a vytvořit podmínky pro další humanitární a politickou asistenci malijské vládě.

Radikální islamisté ovládají od roku 2012 značné části severního Mali a v poslední době podnikají výpady i do hustěji osídlené centrální a jižní části. Svůj vliv zesilují i v sousedních zemích. Malijské armádě se i přes podporu od OSN či francouzských vojsk nedaří působení islamistů v zemi zastavit.

V Mali se nyní nachází také 120 českých vojáků v rámci výcvikové mise Evropské unie(EUTM), jejíž velení převzal v pátek brigádní generál František Ridzák. Česká armáda tak poprvé ve své historii vede mezinárodní vojenskou misi. Ridzák velí více než 700 vojákům z asi dvou desítek zemí. Hlavním úkolem mise je pomoc při výstavbě a výcviku malijské armády, která bojuje proti islámským radikálům.

Témata: Mali | OSN | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tigrajci tvrdí, že etiopské armádě zničili mechanizovanou divizi. Vlád to…

24.11.2020 16:38 Aktualizováno Jednotky, které čelí vládní ofenzívě v severoetiopské provincii Tigraj, zcela zničily 21.…

Etiopská armáda obkličuje metropoli regionu Tigraj. Hodlá zaútočit,…

23.11.2020 17:06 Aktualizováno Etiopská armáda dnes oznámila, že její síly se stahují kolem správního střediska regionu Tigraj na…

Macron viní Rusko a Turecko z podpory bojkotu Francie v Africe

20.11.2020 14:57 Francouzský prezident Emmanuel Macron obvinil Turecko a Rusko, že podněcují protifrancouzské nálady…

Španělská strana požaduje referendum o Západní Sahaře, v oblasti roste…

19.11.2020 15:58 Menší španělská vládní strana žádá, aby se Madrid výrazněji zasadil o uspořádání referenda o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama