V Hurghadě zemřela Češka. Tělo Pavlíny našli až po několika dnech

V egyptské Hurghadě před několika dny zemřela osmatřicetiletá žena z České republiky. Její tělo bylo bez známek života objeveno v apartmánu – a to zřejmě až několik dní po její smrti. Její rodina se teď snaží vybrat peníze, aby mohlo být její tělo převezeno domů.

Přidejte svůj názor 47 komentářů

Pavlína Š. (úmrtí v Hurghadě)
doporučujeme

Pavlína Š. podle televize Nova zemřela minulý týden ve známém egyptském letovisku Hurghada. Pozůstalí se teď snaží zajistit přepravu jejího těla do České republiky, háček je ale v tom, že rodina nemá na zaplacení cesty peníze.

Osmatřicetiletá Pavlína do Egypta odjela letos v červnu. V letovisku vlastnila apartmán, který jí před pár lety pořídil bývalý přítel. Podle sestry zesnulé Češky tam žena chtěla žít a najít si práci. „Do Česka se už neplánovala vrátit," vysvětlovala pro TN.cz paní Dana.

Pak ale přišel šok. V polovině října bylo tělo Pavlíny bez známek života objeveno v jejím apartmánu. U kolem ní údajně ležely léky proti depresím. Dana už obdržela výsledky pitvy, její sestra podle nich spáchala sebevraždu. „Selhalo jí srdce. Nevydrželo všechny ty prášky," popsala Dana.

To, že se Pavlína rozhodla vzít si život, podle ní mohlo mít hned několik důvodů. „V životě jí ublížilo opravdu hodně lidí," posteskla si její sestra, kterou nyní čeká nelehký úkol – přepravit tělo sestry do České republiky.

Mrtvá Pavlína prý neměla žádné pojištění a pozůstalí nemají na přepravu těla potřebné finance. Její sestra tak založila sbírku prostřednictvím serveru Go Fund Me a prosí veřejnost o pomoc. 

„Moc všechny prosím o pomoc. Chci se se svojí sestrou naposledy rozloučit," dodala Dana s tím, že každé euro rodině pomůže. Repatriace těla bude stát 4500 euro (115 tisíc korun), zatím se vybralo necelých 700 eur.

Smrt Češky v Egyptě potvrdilo i ministerstvo zahraničí. „Můžeme potvrdit úmrtí české občanky v Egyptě. Zastupitelský úřad je v kontaktu s její rodinou, které poskytuje pomoc," uvedla bez bližších podrobností mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.

Loading...
Vstupte do diskuze (47)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Těžké boje v Burkině Faso. Armáda naháněla teroristy v lese, 32 mrtvých

17.11.2019 15:48 Vojáci v Burkině Faso při dvou operacích od pátku "zneškodnili" 32 lidí. Oznámil to dnes generální…

Kdy skončí epidemie eboly? Konžský prezident prozradil datum

15.11.2019 18:44 Současnou epidemii virového onemocnění ebola, která zuří na severovýchodě Konga už od srpna 2018,…

Petříček navštívil Etiopii. České projekty pomáhají ve vzdělání i přístupu…

13.11.2019 16:29 Český ministr zahraničí Tomáš Petříček dnes při návštěvě Etiopie uvedl, že české rozvojové projekty…

Francouzská armáda zabila jednoho z vůdců džihádistů v Mali

06.11.2019 07:55 Francouzští vojáci zabili vůdce džihádistické organizace v Mali Aliho Majšúa. S odvoláním na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama