Výbuch sopky podle MSF v Kongu odřízl půl milionu lidí od pitné vody

O zásoby pitné vody přišlo ve východním Kongu na půl milionu lidí v důsledku nedávné erupce sopky Nyiragongo. S odvoláním na humanitární organizaci Lékaři bez hranic (MSF) o tom dnes informoval zpravodajský web BBC.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

V regionu je endemická cholera a nyní podle MSF hrozí její rozšíření. Zajištění zdravotně nezávadné pitné vody pro obyvatele města Goma tak Lékaři bez hranic označili za prioritu.

Erupce sopky Nyiragongo, jež leží zhruba 20 kilometrů od Gomy a deset kilometrů od hranic s Rwandou a je jedním z nejaktivnějších vulkánů na světě, si před deseti dny vyžádala životy více než 30 lidí.

Proudy lávy se tehdy zastavily těsně na okraji dvoumilionové Gomy. Po cestě však zničily vesnice, narušily elektrické vedení, zablokovaly jednu z hlavních silnic vedoucích do města a poškodily přehradu a vodovodní potrubí.

Od té doby bylo v oblasti zaznamenáno mnoho menších zemětřesení. Statisíce lidí se stále nemohou vrátit do svých domovů a jsou závislí na humanitární pomoci.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Egypt chce proti covidu-19 letos naočkovat 40 procent své populace

02.06.2021 16:59 Egypt chce proti covidu-19 do konce letošního roku naočkovat 40 procent své populace. Podle…

Macron pohrozil stažením francouzských vojáku z Mali

30.05.2021 16:12 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron varoval, že Francie stáhne své vojáky z Mali, pokud politická…

OSN v Mali vyzvala k propuštění zadržovaných představitelů vlády

25.05.2021 12:40 Aktualizováno Mise OSN v Mali vyzvala k okamžitému propuštění malijského prezidenta, premiéra a ministra obrany…

Malawi spálilo skoro 20.000 prošlých dávek vakcíny proti covidu-19

19.05.2021 16:04 Úřady v Malawi dnes spálily 19.610 dávek vakcín proti covidu-19 od firmy AstraZeneca, kterým prošla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama