Americké ambasády v ohrožení? Výstraha byla zvýšena

Na amerických ambasádách v Bahrajnu, Kuvajtu a v Pákistánu byla zvýšena bezpečnostní výstraha po americkém útoku na vlivného íránského generála v Bagdádu. Informovala o tom televize CNN.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

USA, ilustrační foto
doporučujeme

Americká armáda při nočním raketovém útoku v Bagdádu zlikvidovala velitele íránských elitních jednotek Kuds Kásema Solejmáního a několik dalších osob včetně člena vedení iráckých milicí Abú Mahdího Muhandise. Útok vyvolal rozhořčenou reakci a hrozby ze strany Íránu a jeho spojenců. Ambasáda Spojených států v Iráku už vyzvala americké občany, aby zemi neprodleně opustili.

Americká ambasáda v Pákistánu oznámila, že "vzhledem k reakcím na nedávné události v Iráku" omezila cesty zaměstnanců vlády USA. Pracovníci úřadu podle ambasády dostali pokyn omezit veškeré cesty, a to i osobní, které nejsou naprosto nezbytné. Američtí občané v Pákistánu by podle ambasády na sebe neměli poutat pozornost a měli by se vyhýbat davům.

Bezpečnostní situaci vyhodnotila jako napjatější také americká ambasáda v Kuvajtu a vyzvala proto své občany ke zvýšené opatrnosti. Úřad ale zároveň uvedl, že nemá informace o hrozícím útoku. Podobně se vyjádřila také ambasáda v Bahrajnu, podle níž v nadcházejících dnech hrozí vzhledem k současnému vývoji demonstrace a nelze vyloučit násilné střety.

Jordánské aerolinie Royal Jordanian Airlines v důsledku nynější situace do odvolání přerušily lety na bagdádské mezinárodní letiště.

Tělo Solejmáního by podle íránských státních médií mělo dorazit do Íránu v sobotu. Íránská státní agentura IRNA uvedla, že se nejprve uskuteční smuteční průvod v šíitských posvátných městech Karbalá a Nadžaf v Iráku a teprve potom zamíří pozůstatky do Teheránu. V zemi byly vyhlášeny tři dny státního smutku.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump bude mít v impeachmentovém procesu známé právníky

17.01.2020 17:15 Obhajobu amerického republikánského prezidenta Donalda Trumpa v nadcházejícím impeachmentovém…

OSN vyzvala k okamžitému ukončení bojů v Sýrii

17.01.2020 17:02 Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová dnes vyzvala k okamžitému zastavení bojů…

Lavrov omlouvá Írán? Za sestřelení ukrajinského letadla prý mohly stíhačky

17.01.2020 15:53 Íránskou protivzdušnou obranu v době před nechtěným sestřelem civilního letadla ukrajinských…

Slovenský prokurátor nesouhlasí se stíháním kolegy, který měl styky s…

17.01.2020 15:21 Stíhání bývalého slovenského generálního prokurátora Dobroslava Trnky, kterého policie ve čtvrtek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama