Spratek (10) řádil v obchodě jako šílenec, video pobouřilo veřejnost

Tallahassee (USA) – V pondělí 29. prosince se na YouTube objevilo video, které zachycuje asi desetiletého chlapce, jak řádí v jedné z prodejen obchodního řetězce „Dollar General“ na Floridě. Zanechal po sobě totální spoušť, když v každé uličce vyhazoval zboží z regálů. Uživatelé sociálních sítí takové chování ostře odsoudili, uvedl Daily Mail.

Ilustrační foto
doporučujeme

Hoch v záchvatu zuřivosti dokonce vyhrožuje jednomu ze zákazníků, že ho praští. „Nemám strach to udělat," křičí. Video končí v okamžiku, kdy muž (snad zaměstnanec) chytne nevychované dítě za flígr a odvede ho před obchod.

Zdroj: YouTube

Není jasné, zda byl mladý delikvent zatčen. Podle listu Daily Mail se jednalo o černocha, dle diskutujících šlo spíše o Hispánce. Tak či onak, komentáře na YouTube jsou velmi rasistické. Diskuze pod článkem je umírněnější. V jednom se ale všichni shodují. Kde se stala chyba, že se dítě takto chová?

„Je to volání o pomoc," stojí v jednom příspěvku na diskuzi. „Tyto záběry dokazují, jak jsou dnes děti rozmazlené. V 80. letech by se něco takového stát nemohlo," píše další rozzlobený uživatel internetu. „Podle mě je ten chlapec zneužíván. Určitě nejde o dítě, kterému doma rodiče před spaním čtou," myslí si jiný čtenář. „Jaképak volání o pomoc. Kdybych toto udělala já jako dítě, teprve nyní bych přicházela k vědomí, jak by mi rodiče nandali," uvedla čtenářka Daily Mailu.

Lidé jsou také v šoku z toho, že ostatní nakupující nezakročili. Stejně tak „kameraman" očividně raději filmuje a snad i onoho výrostka povzbuzuje.

„Dnešní rodiče jsou příliš mírní a shovívaví. Všichni považují děti za roztomilá zlatíčka, kterým se musí ve všem vyhovět," rozčílil se diskutující. „Zaměstnanci obchodu možná ráznějí nezakročili, protože byli ve skrytu duše rádi za to pobavení. Vždyť dostávají osm babek na hodinu," uvádí se v jiném komentáři.

A co si o incidentu myslíte vy?

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pravicový terorismus je globální hrozbou, míní arabista. Kritizuje…

15.06.2021 00:01 NÁZOR - Čtyři příslušníci jedné rodiny byli 6. června sraženi a zabiti automobilem v kanadském…

Vakcína firmy Novavax v testech vykázala účinnost přes 90 procent

14.06.2021 16:49 Vakcína proti covidu-19 vyvinutá americkou společností Novavax vykázala v poslední fázi klinických…

NATO je zásadní pro americké zájmy, USA stojí po boku Evropy, řekl Biden

14.06.2021 13:15 Severoatlantická aliance je zásadní pro americké zájmy. Před dnešním summitem NATO to prohlásil…

S koronavirem už celosvětově zemřelo přes 3,8 milionů lidí

14.06.2021 08:49 Celosvětový počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 podle údajů americké Univerzity Johnse…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama