Za Islámský stát může Obama. Pozabíjejme islamisty jako nácky, rozzlobila se Sarah Palinová

National Harbor - kontroverzní americká republikánská politička, bývalá kandidátka na viceprezidentku a guvernérka státu Aljaška, Sarah Palinová, obvinila ze vzestupu extremistické organizace Islámský stát (IS) na Blízkém východě administrativu prezidenta Baracka Obamy. Podle jejího názoru vše způsobilo stažení amerických vojsk z oblasti. Informuje server rt.com.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Barack Obama, prezident USA
doporučujeme

Palinová, o níž se mluví jako o jedné z možných kandidátek v příštích prezidentských volbách, své názory prezentovala na každoročním setkání republikánů v National Harbor, ve státě Maryland.

Stávající demokratickou administrativu viní z toho, že nedokáže proti džihádistům z IS účinně zakročit. Příčina vzestupu uvedené organizace je podle ní zřejmá - chybné stažení amerických vojáků z Iráku, k němuž se USA pod Obamovým prezidentstvím uchýlily.

"Vzestup IS je důsledkem odmítání stávající administrativy brát zřetel na varování. Blízký východ je vznětlivý a praská ve švech...IS expanduje, zabral území, pro jejichž ochranu jsme prolévali krev," prohlásila konzervativní politička.

Obama podle ní zvolil k problematice radikálního islámu chybný přístup. "Přestaňte vinit oběti a probuďte se, pane prezidente. Zatímco křesťané sklápí hlavy k motlitbě, radikální islamisté jim ty hlavy chtějí uřezat," hřímala Palinová.

Ex-guvernérka naznačila, že sama by se s problémem chtěla vypořádat prostřednictvím rázné vojenské akce: "Říkají, že si nemůžeme prozabíjet cestu z války. Skutečně? Řekněte to nacistům. Počkejte, to vlastně nejde. Protože jsou mrtví. Pozabíjeli jsme je."      

Loading...
Vstupte do diskuze (19)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Masakr v Kalifornii: Muž vystřílel zahradní párty

18.11.2019 12:10 Aktualizováno Při nedělní střelbě v kalifornském městě Fresno bylo zasaženo deset lidí, čtyři z nich zemřeli.…

Bidena je třeba umlátit klackem, spustila KLDR. Reakce Trumpa je překvapivá

17.11.2019 17:31 Americký prezident Donald Trump se dnes na twitteru překvapivě, i když zdrženlivě, zastal svého…

Šok pro Trumpa a republikány. Guvernérské volby v Louisianě vyhrál demokrat

17.11.2019 11:12 Voliči v americkém státě Louisiana podruhé zvolili guvernérem demokrata Johna Edwardse. Výsledek…

Rodinná hádka se zvrhla. Otec zastřelil manželku a tři děti

17.11.2019 08:07 Rodinná hádka v domě v americkém San Diegu skončila střelbou, při které přišlo o život pět lidí, z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama