Za Islámský stát může Obama. Pozabíjejme islamisty jako nácky, rozzlobila se Sarah Palinová

National Harbor - kontroverzní americká republikánská politička, bývalá kandidátka na viceprezidentku a guvernérka státu Aljaška, Sarah Palinová, obvinila ze vzestupu extremistické organizace Islámský stát (IS) na Blízkém východě administrativu prezidenta Baracka Obamy. Podle jejího názoru vše způsobilo stažení amerických vojsk z oblasti. Informuje server rt.com.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Barack Obama, prezident USA
doporučujeme

Palinová, o níž se mluví jako o jedné z možných kandidátek v příštích prezidentských volbách, své názory prezentovala na každoročním setkání republikánů v National Harbor, ve státě Maryland.

Stávající demokratickou administrativu viní z toho, že nedokáže proti džihádistům z IS účinně zakročit. Příčina vzestupu uvedené organizace je podle ní zřejmá - chybné stažení amerických vojáků z Iráku, k němuž se USA pod Obamovým prezidentstvím uchýlily.

"Vzestup IS je důsledkem odmítání stávající administrativy brát zřetel na varování. Blízký východ je vznětlivý a praská ve švech...IS expanduje, zabral území, pro jejichž ochranu jsme prolévali krev," prohlásila konzervativní politička.

Obama podle ní zvolil k problematice radikálního islámu chybný přístup. "Přestaňte vinit oběti a probuďte se, pane prezidente. Zatímco křesťané sklápí hlavy k motlitbě, radikální islamisté jim ty hlavy chtějí uřezat," hřímala Palinová.

Ex-guvernérka naznačila, že sama by se s problémem chtěla vypořádat prostřednictvím rázné vojenské akce: "Říkají, že si nemůžeme prozabíjet cestu z války. Skutečně? Řekněte to nacistům. Počkejte, to vlastně nejde. Protože jsou mrtví. Pozabíjeli jsme je."      

Loading...
Vstupte do diskuze (19)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec demokracie v USA? Nabízí se děsivá paralela, varuje nositel Nobelovy…

18.06.2019 12:00 „Mám rád nevzdělané.“ Tato slova amerického prezidenta Donalda Trumpa z února 2016 pronesená po…

USA provedly úspěšný test hypersonické rakety. Jak jsou na tom Čína a…

18.06.2019 11:51 USA úspěšně otestovaly let hypersonické zbraně na bombardéru Boeing B-52 Stratofortress. Oznámil to…

Trump pohrozil deportací milionů uprchlíků. Masivní operace se mu může…

18.06.2019 10:21 Americký prezident Donald Trump pohrozil deportací milionů lidí, kteří pronikli do Spojených států…

Válka s Íránem? USA vyšlou dalších 1000 vojáků na Blízký východ

18.06.2019 10:07 Aktualizováno Spojené státy vyšlou další tisícovku vojáků na Blízký východ v reakci na růst napětí mezi USA a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama