Další rána pro Islámský stát: Vyhladíme vás, vzkázali Anonymous a řekli kdy

Washington - Hackerská skupina Anonymous, o jejímž boji proti radikální organizaci Islámský stát vás server EuroZprávy.cz pravidelně informuje, se pustila do páté etapy své války proti terorismu. Nyní apeluje nejen na vládu Spojených států, ale i na další země, správce sociálních sítí a na všechny občany planety Země. Pro radikály mají zároveň nemilý vzkaz: "Máte rok, maximálně dva, vyhladíme vás."

Anonymous vyhlásili džihádistům za masakr v Paříži válku

O aktivitách Anonymous jsme vás informovali už před několika týdny, kdy hackeři v rámci obnovené operace "Ice ISIS" podnikli masivní útoky proti více než tisícovce islamistických webových stránek. Tím ale řádění Anonymous neskončilo a hackeři se během čtyř kol operace "Operace ISIS" rovněž zaměřili na účty radikálů na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instagram i na YouTube a více několik tisíc jich už vyřadili. Právě sociální sítě jsou pro Islámský stát velmi důležité, protože pomocí nich získávají nové členy a nabírají další radikály.

Anonymous také během operace sestavili do té doby největší databázi účtů k sociálním sítím radikálů Islámského státu a vyzvali vedení Twitteru, aby tyto účty vypnula. Podotkli také, že Spojeným státům ukázali, jak proti teroristům na internetu bojovat, a sama americká vláda vyvíjí tlak na vedení Twitteru s požadavky na větší kontrolu účtů. Nakonec však účty "vypnuli" sami hackeři.

Psali jsme:  

I přesto mají podle odhadů členové Islámského státu z původních devadesáti tisíc účtů stále k dispozici zhruba 46 tisíc účtů, pomocí nichž spolu komunikují či verbují nové bojovníky. Za jediný den tak vyprodukují více než 200 tisíc příspěvků, a to pouze na Twitteru. K dosažení svého ale využívají i Facebook, YouTube a další internetové sítě. 

Zahraniční servery odhadují, že práce Anonymous mohla doposud vyřadit z provozu zhruba sedm tisíc twitterových účtů, 2000 e-mailových stránek a desítky, ne-li stovky webů. Skutečná čísla jsou ale těžko dohledatelná a mohou být i mnohonásobně vyšší. I přesto mají členové Islámského státu na internetu stále dost prostoru, a proto Anonymous spustili páté kolo "Operace ISIS".

Páté kolo Operace ISIS

V rámci dalšího kola, které odstartovalo před několika dny, zveřejnili hackeři podobně jako v předchozích případech video, na kterém vysvětlují své kroky a zároveň zdůrazňují, jak je v době informačních technologií důležité bojovat proti radikálům on-line. "Parta kluků a holek vyřadila z provozu velkou část islámských účtů, čímž je pro ně těžší se koncentrovat, nabírat nové členy a kooperovat. Opět vzkazujeme všem zemím, které chtějí proti Islámskému státu bojovat, zničte jejich internetovou propagandu tak, jako to děláme my," vyzvali hackeři.

Jedna věc je podle nich jistá, vlády nedělají to, co mají. "Nastal čas se ptát, odkud berou radikálové ropu? Kde berou zbraně a vozidla? Jsou radikálové Islámského státu křesťané, nebo muslimové? Nenechme tuto válku přerůst v opravdový konflikt. Nastal čas na otázky, na které vám nedáme odpovědi, ačkoliv je známe. Necháme vás najít si je sami. Anonymous "Red Cult" tým vyřadil několik dalších několik webových stránek a udělal více, než jste udělali vy," připomínají hackeři vládám.

Anonymous v rámci pátého kola rovněž zmonitorovali blíže neurčený počet islámských účtů na sociální síti Facebook a poslali je šesti zahraničním vládám a sympatizantům, kteří s hackery kooperují. Podobně jako v předhozích případech hackeři čekají, jak se k tomuto kroku vlády postaví. "Budeme nadále pokračovat v tom, co děláme, dokud vás nevyhladíme z povrchu zemského. Podle jednoho z našich zdrojů ve zpravodajské agentuře máte několik měsíců, maximálně rok nebo dva, dokud nebudete úplně zničeni," vzkazují Islámskému státu závěrem Anonymous.

Na samotném videu je zajímavých hned několik věcí. Předně poukázání na vyřazení dalších internetových stránek, mezi které patří i takové weby, jako islamic-state.ga, islamic-state.media a mnoho dalších. Právě tímto krokem dostali radikálové poměrně slušnou ránu.

Zajímavá je i možnost kooperace Anonymous se zpravodajskými agenturami. Byť je podle postoje hackerů zřejmé, že spolupráce například s CIA nebude jen tak možná, několik dní před uveřejněním videa se prestižní americké magazíny zabývaly možností, že by Anonymous mohli být najímáni vládou Spojených států a mohli by za ně bojovat proti IS výměnou za finanční ohodnocení například formou virtuální měny Bitcoin. Články, které na toto téma zveřejnil například International Business Times nebo Foreign Policy ale staví na dohadech a spekulacích a sami autoři přiznávají, že taková forma spolupráce zřejmě není možná.

I přes výše uvedené je nutné podotknout, že zatímco vlády Spojených států a dalších zemí se podle Anonymous do boje proti Islámskému státu příliš nehrnou, hackeři neustále získávají další spojence inspirují mnoho dalších počítačových mágů, aby život radikálů co nejvíce ztížili. Britský server Mirror.co.uk například před několika dny upozornil na trojici mladých anonymních hackerů, kteří se nezávisle na jiných skupinách sami na vlastní pěst pustili do boje proti internetové aktivitě Islámského státu a mají v plánu vyřadit celou jejich propagandistickou a náborovou síť. "Sláva je jejich heroin a jsou na ní závislí. To je činí zranitelnými," podotýka trio britských hackerů.

"Jsme multietnická skupina, jsme muslimové, křesťané, židé. Jsme studenti, úředníci, dělníci, nezaměstnaní, bohatí i chudí. Jsme mladí, staří, homosexuálové, heterosexuálové. Jsme ze všech koutů světa, z každé země, každého náboženství a etnického původu. Pamatujte, teroristé, kteří si říkají Islámský stát, nejsou muslimové. Budeme vás lovit, vyřazovat vaše stránky, účty, e-maily. Na internetu pro vás nebude bezpečno. Jste hrozbou, jste virus, a my jsme lék. My jsme internet. Jsme Anonymous, jsme legie, neodpouštíme, nezapomínáme, čekejte nás," varují na videu hackeři.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump tlačil na ministerstvo, aby napadlo výsledky loňských prezidentských…

15.06.2021 16:42 Donald Trump ještě za svého působení v Bílém domě vyvíjel tlak na ministerstvo spravedlnosti, aby…

Pandemie covidu-19 ovlivnila i zrak dětí, které chodily méně ven

15.06.2021 12:47 Proticovidová omezení pohybu, kvůli nimž děti nechodily do školy a mnohde ani ven hrát si s…

Pravicový terorismus je globální hrozbou, míní arabista. Kritizuje…

15.06.2021 00:01 NÁZOR - Čtyři příslušníci jedné rodiny byli 6. června sraženi a zabiti automobilem v kanadském…

Vakcína firmy Novavax v testech vykázala účinnost přes 90 procent

14.06.2021 16:49 Vakcína proti covidu-19 vyvinutá americkou společností Novavax vykázala v poslední fázi klinických…

NATO je zásadní pro americké zájmy, USA stojí po boku Evropy, řekl Biden

14.06.2021 13:15 Severoatlantická aliance je zásadní pro americké zájmy. Před dnešním summitem NATO to prohlásil…

S koronavirem už celosvětově zemřelo přes 3,8 milionů lidí

14.06.2021 08:49 Celosvětový počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 podle údajů americké Univerzity Johnse…

Putin: Vztahy mezi USA a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let

12.06.2021 07:12 Vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let. V rozhovoru s…

Svět se nepoučil, soudí ekonom. Očekává bolestivé prasknutí bublin

12.06.2021 00:01 NÁZOR – Zdá se, že světoví politici a akademičtí ekonomové se příliš nepoučili z prasknutí realitní…

V neděli do Česka přijede další konvoj americké armády

11.06.2021 16:15 V neděli večer dorazí na břeclavský hraniční přechod konvoj americké armády, který bude přes Česko…

Do muslimské rodiny najelo v Kanadě auto. Podle premiéra jde o terorismus

08.06.2021 22:30 Kanadský premiér Justin Trudeau dnes odsoudil nedělní tragédii, při které do muslimské rodiny najel…

Související:

Právě se děje