Další rána pro Islámský stát: Vyhladíme vás, vzkázali Anonymous a řekli kdy

Washington - Hackerská skupina Anonymous, o jejímž boji proti radikální organizaci Islámský stát vás server EuroZprávy.cz pravidelně informuje, se pustila do páté etapy své války proti terorismu. Nyní apeluje nejen na vládu Spojených států, ale i na další země, správce sociálních sítí a na všechny občany planety Země. Pro radikály mají zároveň nemilý vzkaz: "Máte rok, maximálně dva, vyhladíme vás."

Anonymous vyhlásili džihádistům za masakr v Paříži válku

O aktivitách Anonymous jsme vás informovali už před několika týdny, kdy hackeři v rámci obnovené operace "Ice ISIS" podnikli masivní útoky proti více než tisícovce islamistických webových stránek. Tím ale řádění Anonymous neskončilo a hackeři se během čtyř kol operace "Operace ISIS" rovněž zaměřili na účty radikálů na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instagram i na YouTube a více několik tisíc jich už vyřadili. Právě sociální sítě jsou pro Islámský stát velmi důležité, protože pomocí nich získávají nové členy a nabírají další radikály.

Anonymous také během operace sestavili do té doby největší databázi účtů k sociálním sítím radikálů Islámského státu a vyzvali vedení Twitteru, aby tyto účty vypnula. Podotkli také, že Spojeným státům ukázali, jak proti teroristům na internetu bojovat, a sama americká vláda vyvíjí tlak na vedení Twitteru s požadavky na větší kontrolu účtů. Nakonec však účty "vypnuli" sami hackeři.

Psali jsme:  

I přesto mají podle odhadů členové Islámského státu z původních devadesáti tisíc účtů stále k dispozici zhruba 46 tisíc účtů, pomocí nichž spolu komunikují či verbují nové bojovníky. Za jediný den tak vyprodukují více než 200 tisíc příspěvků, a to pouze na Twitteru. K dosažení svého ale využívají i Facebook, YouTube a další internetové sítě. 

Zahraniční servery odhadují, že práce Anonymous mohla doposud vyřadit z provozu zhruba sedm tisíc twitterových účtů, 2000 e-mailových stránek a desítky, ne-li stovky webů. Skutečná čísla jsou ale těžko dohledatelná a mohou být i mnohonásobně vyšší. I přesto mají členové Islámského státu na internetu stále dost prostoru, a proto Anonymous spustili páté kolo "Operace ISIS".

Páté kolo Operace ISIS

V rámci dalšího kola, které odstartovalo před několika dny, zveřejnili hackeři podobně jako v předchozích případech video, na kterém vysvětlují své kroky a zároveň zdůrazňují, jak je v době informačních technologií důležité bojovat proti radikálům on-line. "Parta kluků a holek vyřadila z provozu velkou část islámských účtů, čímž je pro ně těžší se koncentrovat, nabírat nové členy a kooperovat. Opět vzkazujeme všem zemím, které chtějí proti Islámskému státu bojovat, zničte jejich internetovou propagandu tak, jako to děláme my," vyzvali hackeři.

Jedna věc je podle nich jistá, vlády nedělají to, co mají. "Nastal čas se ptát, odkud berou radikálové ropu? Kde berou zbraně a vozidla? Jsou radikálové Islámského státu křesťané, nebo muslimové? Nenechme tuto válku přerůst v opravdový konflikt. Nastal čas na otázky, na které vám nedáme odpovědi, ačkoliv je známe. Necháme vás najít si je sami. Anonymous "Red Cult" tým vyřadil několik dalších několik webových stránek a udělal více, než jste udělali vy," připomínají hackeři vládám.

Anonymous v rámci pátého kola rovněž zmonitorovali blíže neurčený počet islámských účtů na sociální síti Facebook a poslali je šesti zahraničním vládám a sympatizantům, kteří s hackery kooperují. Podobně jako v předhozích případech hackeři čekají, jak se k tomuto kroku vlády postaví. "Budeme nadále pokračovat v tom, co děláme, dokud vás nevyhladíme z povrchu zemského. Podle jednoho z našich zdrojů ve zpravodajské agentuře máte několik měsíců, maximálně rok nebo dva, dokud nebudete úplně zničeni," vzkazují Islámskému státu závěrem Anonymous.

Na samotném videu je zajímavých hned několik věcí. Předně poukázání na vyřazení dalších internetových stránek, mezi které patří i takové weby, jako islamic-state.ga, islamic-state.media a mnoho dalších. Právě tímto krokem dostali radikálové poměrně slušnou ránu.

Zajímavá je i možnost kooperace Anonymous se zpravodajskými agenturami. Byť je podle postoje hackerů zřejmé, že spolupráce například s CIA nebude jen tak možná, několik dní před uveřejněním videa se prestižní americké magazíny zabývaly možností, že by Anonymous mohli být najímáni vládou Spojených států a mohli by za ně bojovat proti IS výměnou za finanční ohodnocení například formou virtuální měny Bitcoin. Články, které na toto téma zveřejnil například International Business Times nebo Foreign Policy ale staví na dohadech a spekulacích a sami autoři přiznávají, že taková forma spolupráce zřejmě není možná.

I přes výše uvedené je nutné podotknout, že zatímco vlády Spojených států a dalších zemí se podle Anonymous do boje proti Islámskému státu příliš nehrnou, hackeři neustále získávají další spojence inspirují mnoho dalších počítačových mágů, aby život radikálů co nejvíce ztížili. Britský server Mirror.co.uk například před několika dny upozornil na trojici mladých anonymních hackerů, kteří se nezávisle na jiných skupinách sami na vlastní pěst pustili do boje proti internetové aktivitě Islámského státu a mají v plánu vyřadit celou jejich propagandistickou a náborovou síť. "Sláva je jejich heroin a jsou na ní závislí. To je činí zranitelnými," podotýka trio britských hackerů.

"Jsme multietnická skupina, jsme muslimové, křesťané, židé. Jsme studenti, úředníci, dělníci, nezaměstnaní, bohatí i chudí. Jsme mladí, staří, homosexuálové, heterosexuálové. Jsme ze všech koutů světa, z každé země, každého náboženství a etnického původu. Pamatujte, teroristé, kteří si říkají Islámský stát, nejsou muslimové. Budeme vás lovit, vyřazovat vaše stránky, účty, e-maily. Na internetu pro vás nebude bezpečno. Jste hrozbou, jste virus, a my jsme lék. My jsme internet. Jsme Anonymous, jsme legie, neodpouštíme, nezapomínáme, čekejte nás," varují na videu hackeři.

Podávání žádostí o 5000 Kč provázely první den potíže

15.08.2022 21:00 Úřady přijaly k dnešnímu večeru asi 92.000 žádostí o jednorázový příspěvek 5000 korun pro téměř 150…

V Česku odpoledne hrozí silné bouřky s přívalovými dešti

15.08.2022 12:05 Odpoledne se v Česku s výjimkou západu Čech a východu Moravy a Slezska mohou objevit silné bouřky s…

Ruské útoky ve čtyřech směrech na východě a jihu Ukrajiny byly neúspěšné

15.08.2022 16:34 Ruské útoky ve čtyřech směrech, na Bachmut, Avdijivku a Slovjansk v Donbasu na východě Ukrajiny a…

Válek spouští novou očkovací kampaň. Doporučuje nošení respirátorů nebo…

15.08.2022 15:30 Heslem nové kampaně ministerstva zdravotnictví na podporu pokračování očkování proti covidu-19 bude…

Putin tvrdí, že Rusko má mnoho spojenců

15.08.2022 20:16 Rusko má hodně spojenců na různých kontinentech, kteří se neklaní takzvanému hegemonovi, prohlásil…

Americký ministr obrany Austin má pozitivní test na covid-19, letos už…

15.08.2022 19:33 Americký ministr obrany Lloyd Austin má letos už podruhé pozitivní test na covid-19. Uvedl, že má…

Americká základna v Sýrii byla terčem útoku dronů, žádné oběti

15.08.2022 16:30 Při útoku bezpilotními letouny byl dnes zasažen areál ve východní Sýrii, který spravují američtí…

Biden a členové jeho kabinetu plánují před volbami cestu po USA

15.08.2022 16:06 Úřad amerického prezidenta Joea Bidena dnes oznámil, že členové jeho kabinetu podniknou před…

Počet lidí nakažených koronavirem ve světě překonal 590 milionů

15.08.2022 10:37 Počet lidí nakažených koronavirem ve světě podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU)…

Salmana Rushdieho odpojili od ventilátoru a dokáže mluvit

14.08.2022 21:05 Aktualizováno Britského spisovatele indického původu Salmana Rushdieho, který byl v pátek při přípravě na…

V mexickém dole, kde jsou uvězněni horníci, prudce stoupla voda

14.08.2022 20:41 V mexickém dole, kde je od 3. srpna uvězněno deset horníků, prudce stoupla voda, což komplikuje…

Bílý dům vydá zprávu obhajující stažení armády z Afghánistánu před rokem

14.08.2022 19:00 Bílý dům se chystá dát v Kongresu do oběhu zprávu hájící postup administrativy prezidenta Joea…

Neznámý muž najel autem do zátarasů u amerického Kapitolu, pak se zastřelil

14.08.2022 17:27 Zatím neznámý muž najel dnes ráno automobilem do zátarasů u amerického Kapitolu, sídla Kongresu, ve…

Rushdie možná přijde o oko, ale může přežít. Útočník byl obviněn

13.08.2022 21:33 Aktualizováno Britský spisovatel Salman Rushdie je po pátečním útoku spáchaném mužem libanonského původu…

Mexická města ležící poblíž hranice se Spojenými státy se potýkají s…

13.08.2022 21:21 Mexická města Tijuana, Mexicali, Rosarito a Ensenada ležící poblíž hranice se Spojenými státy se…

Související:

Právě se děje

reklama