Vývoz piva z nezávislých pivovarů loni vzrostl

New York - Silný dolar ohrožuje konkurenceschopnost vývozu ze Spojených států. To však neplatí v případě zájmu o americká piva z malých, nezávislých pivovarů, kterým vývoz piva vzrůstá.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Díky vyšší poptávce v Evropě a na rozvíjejících se trzích celkový vývoz piva z malých amerických pivovarů loni stoupl o 36 procent a poprvé překonal hranici 100 milionů dolarů (2,5 miliardy Kč), uvedl na svých stránkách list The Financial Times.

Prezident amerického Svazu pivovarů, který zastupuje malé, nezávislé pivovary v USA, Bob Pease upozornil, že čísla jsou jen potvrzením nejnovějšího globálního trendu, kdy se stále více spotřebitelů odklání od masových značek a dává přednost menším producentům. "Americká revoluce piva z malých pivovarů není omezena jen na USA. Je to globální fenomén," řekl Pease.

Za podpory grantů amerického ministerstva zemědělství a v některých případech i Export-Import Bank své pivo loni vyvezlo 80 malých amerických pivovarů. Prodej do Brazílie loni stoupl o 64 procent a do oblasti Asie a Tichomoří o 38 procent. Vývoz do západní Evropy vzrostl o 37 procent a do Kanady o 32 procent.

Pease poznamenal, že pivo od malých pivovarů v USA se za posledních 30 let výrazně změnilo. Ještě před deseti lety bylo americké pivo, pokud se týká chuti, považováno spíše za vtip a evropské země ho nebraly vážně. Od té doby se však vše změnilo.

Loading...
Témata: USA | Pivo
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chlípný producent Weinstein dosáhl dohody o odškodnění údajných obětí

24.05.2019 15:05 Hollywoodský producent Harvey Weinstein dosáhl dohody s desítkami žen, které ho obvinily ze…

Assange tříští Ameriku. Porušil vlastně zákony?

24.05.2019 10:44 V debatě o nových obviněních australského zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange hraje…

Vláda bude dražit luxusní auta zabavená zločincům. Za desítky milionů

24.05.2019 10:44 Mexická vláda vytvořila nový úřad, který bude organizovat dražby luxusních aut, letadel, rančů a…

Zemětřesení v Americe: Kryje vláda brutální smrt dětí v táborech?

24.05.2019 10:37 Aktualizováno 10letá holčička zemřela minulý rok, zatímco byla zadržována federálními úřady. Ty to zveřejnily až…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama