Že by měl Zeman pravdu? Komentátor mluví o amerických zájmech

Praha – Miloš Zeman byl médii i některými politiky a odborníky kritizován za svou cestu do Moskvy a následnou schůzku s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Jenže několik dní po českém prezidentovi do Ruska zavítal i John Kerry. Co na to řeknou havlovci?, rýpnul si americký komentátor Erik Best.

Vlajka USA
doporučujeme

Bílý dům už v únoru vydal Strategii národní bezpečnosti, v ní se mimo jiné píše, že „poskytuje vizi a strategii pro prosazování zájmů národa, univerzální hodnoty, a na pravidlech založený mezinárodní řád prostřednictvím silného a udržitelného amerického vedení".

Právě toho se ve svém komentáři chytil novinář Erik Best. „Jinými slovy národní zájmy Spojených států určují, co je to světové dobro. 'Za americké vůdcovství neexistuje náhrada,' stojí v dokumentu. Strategie dále uvádí, že Spojené státy pomohou svým spojencům 'odrážet ruskou agresi' a 'do budoucna vzdorovat ruskému nátlaku, bude-li to nezbytné,' ale že 'cesta k větší spolupráci zůstane otevřená ... pokud by si [Rusko] zvolilo jiné směřování'," cituje vybrané úseky strategie Best.

Upozorňuje, že ať už je to pravda nebo ne, americká média cestu Johna Kerryho do Soči jako jakýsi projev přiznání, že pokusy odstavit Rusko selhávají, a že země ani není na prvních příčkách amerických zájmů. Tam podle Besta patří spíše Írán a Sýrie.

„Potvrzuje se tedy, že měl Miloš Zeman pravdu? Jsou sankce neúčinné? A co si teď počnou havlovci? Začnou protestovat proti tomu, že se Spojené státy lísají k Rusku?" vyvolává taková situace v komentátorovi spoustu otázek.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úřady zachytily obálku se smrtícím jedem, mířila do Bílého domu

19.09.2020 23:06 Americké úřady zachytily obálku adresovanou Bílému domu, která obsahovala prudce jedovatý ricin,…

AP: Spojené státy kvůli Rusku vyslaly do Sýrie další posily

19.09.2020 20:54 Spojené státy vyslaly dalších téměř 100 vojáků a několik obrněných vozidel do východní Sýrie v…

Náskok Bidena je mnohem menší, tvrdí analytik. Trumpovi voliči se prokáží…

19.09.2020 18:41 Aktualizováno Analytik ze společnosti Trafalgar Group tvrdí, že většina průzkumů podceňuje Trumpovu podporu.…

Republikáni mají povinnost Ginsburgovou ihned nahradit, tvrdí Trump.…

19.09.2020 17:14 Republikáni mají povinnost neodkladně nahradit soudkyni Nejvyššího soudu Ruth Baderovou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama