Obama podporuje islamistické teroristy. Na veřejnost unikl tajný dokument

Washington – Deník The Washington Times obvinil administrativu Baracka Obamy z podpory militantní skupiny Muslimské bratrstvo, které některé země považují za teroristické hnutí. Sám Bílý dům řadí hnutí k mírnější alternativě islamistických skupin jako Al-Kaida a Islámský stát.

Přidejte svůj názor 43 komentářů

Barack Obama

Tajná prezidentská směrnice PDS- z roku 2011 nastiňuje, jak podpořit politickou reformu na Středním východě a v severní Africe. Podle ní Obamova administrativa zvolila jako menší zlo skupinu Muslimské bratrstvo, kterou loni Egypt, Saudská Arábie a Spojené arabské emiráty označily za teroristickou skupinu. Proto ji podpořila v rámci reforem na Blízkém východě.

Odpůrci této strategie ale oponují, že Muslimské bratrstvo není méně radikální než jiné skupiny, pouze své extremistické ideologie dokáže lépe maskovat než právě Al-Kaida nebo Islámský stát. K dosažení svých sílů také používá méně násilí. Motto skupiny je „Džihád je naše cesta".

Podle protiteroristického analytika Patricka Poola bratrstvo v posledních týdnech zvyšuje násilné útoky v Egyptě. Právě Egypt nedávno odsoudil k trestu smrti Muhammada Mursího, bývalého prezidenta a bývalého předsedy Muslimského bratrstva.

„Obamova doktrína o údajně umírněných muslimech naprosto selhala. Vidíme výsledek v Egyptě, neúspěšný stát v Libyi, vidíme spojence NATO Turecko, které díky Obamovu kamarádovi Erdoganovi postupně opouští sekulární demokracii," varuje Poole. Vše prý začalo právě schválením oné směrnice PSD-11, která bude mít katastrofální dopad.

Frank Gaffney, vedoucí Střediska bezpečnostní politiky dokumentuje činy bratrstva ve Spojených státech i v zahraničí. Podle něj jen Muslimské bratrstvo nejnebezpečnější skupina podporující totalitní a islamistickou doktrínu šaria. Někteří členové hnutí podle Gaffneye navíc dělají Obamovi poradce.

Spolupráci Obamovy administrativy, CIA a Muslimského bratrstva zveřejnila egyptská média.

Vstupte do diskuze (43)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakety jsou k ničemu? Nová zbraň americké armády si s nimi hravě poradí

18.01.2019 22:01 Aktualizováno Americké námořnictvo oznámilo, že přikročí k testování nového protiraketového systému obrany, který…

Trump se chce setkat s vůdcem KLDR Kimem na konci února

18.01.2019 21:51 Americký prezident Donald Trump se chce se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem sejít koncem února,…

Zeď nefunguje. Do USA se podhrabalo 376 migrantů

18.01.2019 21:12 Do Spojených států se z Mexika pod hraniční zdí podhrabalo 376 žadatelů o azyl, z nichž skoro 200…

Pompeo se sešel se severokorejským vyjednávačem, míří za Trumpem

18.01.2019 19:04 Ministerstvo zahraničí Spojených států označilo za přínosnou dnešní schůzku amerického šéfa…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama