Střelba v Charlestonu: Řetěz jednoty se napnul přes most Ravenel

Charleston - Více než 10000 lidí uctilo památku devíti obětí masakru v Charlestonském kostele. Pochod míru se uskutečnil v neděli večer a zúčastnění přechodem přes most symbolicky překlenuli propast nenávisti.

Přidejte svůj názor

Dylann Storm Roof

Tisíce lidí spojilo ruce v gestu jednoty a společně překročili řeku Cooper v Charlestonu. Davy lidí se shromažďovaly na obou stranách řeky, kde jejich pohyb koordinovali příslušníci místní policie.

Lidé nesli transparenty s nápisy jako „Láska nikdy neprohraje", „Stojíme sjednoceni" nebo „Miluj bližního svého" a demonstrovali tak jednotu v odporu proti násilí. O události informoval server charlestoncitypaper.com.

Masakr v Charlestonu, který je dalším z řady případů střelby s mnoha oběťmi na životech ve Spojených státech, obnovil celospolečenskou debatu o střelných zbraních. Úřady z masakru podezírají bělocha Dylanna Roofa (21), který podle úřadů strávil s věřícími hodinu na studiu bible, než prý zahájil střelbu. Roof byl v pátek obviněn z devítinásobné vraždy a zůstává ve vyšetřovací vazbě.

Ačkoli řada příbuzných obětí již přímo Roofovi během krátkého pátečního soudního jednání prostřednictvím videopřenosu řekla, že mu odpouští, lidé ve městě podle starosty Josepha Rileye stále truchlí a atmosféra v Charlestonu se prý dá srovnat jen se smutkem po atentátu na prezidenta Johna Kennedyho v roce 1963. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kongres USA šetří možnou jadernou spolupráci USA a Saúdské Arábie

19.02.2019 18:40 Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu začala vyšetřovat zprávy o tom, že Bílý dům hodlá dodat…

Vyhrožoval bývalý poradce Trumpa soudu?

19.02.2019 18:11 Bývalý volební poradce a dlouhodobý přítel Donalda Trumpa Roger Stone se bude před soudem…

Zemřel námořník ze slavné fotky z Times Square, "Polibek" se stal symbolem…

19.02.2019 16:22 Aktualizováno Ve věku 95 let zemřel námořník George Mendonsa známý ze slavné fotografie, na které líbá zdravotní…

Šik proti Trumpovi: Stav nouze zažalovalo 16 států, USA prý uvrhl do…

19.02.2019 16:19 Aktualizováno Koalice 16 amerických států v čele s Kalifornií zažalovala rozhodnutí vlády prezidenta Donalda…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama