Střelba v Charlestonu: Řetěz jednoty se napnul přes most Ravenel

Charleston - Více než 10000 lidí uctilo památku devíti obětí masakru v Charlestonském kostele. Pochod míru se uskutečnil v neděli večer a zúčastnění přechodem přes most symbolicky překlenuli propast nenávisti.

Přidejte svůj názor

Dylann Storm Roof
doporučujeme

Tisíce lidí spojilo ruce v gestu jednoty a společně překročili řeku Cooper v Charlestonu. Davy lidí se shromažďovaly na obou stranách řeky, kde jejich pohyb koordinovali příslušníci místní policie.

Lidé nesli transparenty s nápisy jako „Láska nikdy neprohraje", „Stojíme sjednoceni" nebo „Miluj bližního svého" a demonstrovali tak jednotu v odporu proti násilí. O události informoval server charlestoncitypaper.com.

Masakr v Charlestonu, který je dalším z řady případů střelby s mnoha oběťmi na životech ve Spojených státech, obnovil celospolečenskou debatu o střelných zbraních. Úřady z masakru podezírají bělocha Dylanna Roofa (21), který podle úřadů strávil s věřícími hodinu na studiu bible, než prý zahájil střelbu. Roof byl v pátek obviněn z devítinásobné vraždy a zůstává ve vyšetřovací vazbě.

Ačkoli řada příbuzných obětí již přímo Roofovi během krátkého pátečního soudního jednání prostřednictvím videopřenosu řekla, že mu odpouští, lidé ve městě podle starosty Josepha Rileye stále truchlí a atmosféra v Charlestonu se prý dá srovnat jen se smutkem po atentátu na prezidenta Johna Kennedyho v roce 1963. 

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš v New Yorku: Česko chce být světovým lídrem v inovacích

23.09.2019 20:10 Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. Dnes v New…

Lidstvo vymře? Guterres pronesl děsivou řeč

23.09.2019 18:40 Když nezměníme způsob života, riskujeme život samotný. Při zahájení dnešního klimatického summitu v…

Babiš hájí Česko: Klimatické závazky dodržujeme. Na rozdíl od jiných...

23.09.2019 18:37 Aktualizováno Česká republika na dnešním klimatickém summitu OSN hovořit nebude, ačkoli dodržuje závazky z…

New York čeká týden dopravního pekla, ze sídla OSN je nedobytná pevnost

23.09.2019 16:42 Klimatický summit, který začíná dnes v New Yorku a na který navazuje zahájení všeobecné rozpravy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama