Neuvěřitelné VIDEO. Jak snadné je pro devianta vylákat ven mladou dívku?

New York – O problematice pedofilů, kteří loví své oběti na internetu, už toho bylo řečeno a napsáno hodně. Mladá hvězda YouTube, jednadvacetiletý Coby Persin, který je znám svými žerty a sociálními experimenty, se rozhodl vyzkoušet, jak snadno je možné vylákat mladé dívky na rande s neznámým člověkem. Byl překvapen, jak snadné je mladé dívky přesvědčit k tajné schůzce.

Teenageři
doporučujeme

Někteří dospívající se více svěřují na internetu cizím lidem, než doma mezi čtyřma očima svým rodičům. I kvůli tomu je pro různé devianty poměrně snadné vylákat děti ven. Nepomáhají ani různé kampaně, které děti a mladistvé upozorňují, aby se s člověkem, kterého vůbec neznají, nescházeli.
Coby se proto spojil s několika rodiči v oblasti New Yorku, kteří se rozhodli otestovat své dítě. Zajímalo je, jestli jejich potomek dokáže říct ne potenciálnímu násilníkovi, pedofilovi nebo dokonce únosci.

„Jak snadné je pro pedofila sbalit nezletilé dítě pomocí sociálních sítí?" ptá se mladík na videu, které celý pokus zachycuje. „Založil jsem si falešný profil na Facebooku, kde vystupuju jako patnáctiletý chlapec jménem Jason Biazzio. S povolením rodičů jsem požádal o přátelství tři dívky ve věku 14, 13 a 12 let," popisuje začátek pokusu.

Ani se nemusel příliš snažit a všechny tři dívky mu kývly na setkání tak, aby o tom jejich rodiče nevěděli. Trvalo to jen tři až čtyři dny. „To, co jsme zjistili v tomto videu, je šokující. Měl by to vidět každý," komentuje pokus Coby.

Zdroj: YouTube

První dívka, kterou testoval, se jmenovala Mikayla (13), byla prý velmi důvěřivá, a tak nebylo těžké ji přesvědčit, přestože se s „Jasonem" nikdy nesetkala a nemají ani společné přátele. „Zrovna jsem se přistěhoval s Floridy do vašeho města," řekl jí experimentátor, když se ho dívka zeptala, jestli se znají. Nemusel ani uvádět název města. Dodal, že si chce najít nové přátele, a tak si s dívkou domluví setkání v parku.

Poté, co rodiče dívky pustí dům, vykrade se ven a vydá se na schůzku do parku. Když se tam dostane, uvidí, že na ni čeká muž s vousy, tedy Coby. Když na Mikaylu zavolá, ona se ho zeptá, kdo je. Pak už se z křoví vyřítí její otec a křičí na ni. „Jsi blázen? Zbláznila ses? Mohl to být násilník nebo pedofil! Proč jsi to udělala?" řval na ni. Dívka je viditelně v šoku a tiše se omlouvá.

Další dívkou je dvanáctiletá Julianna. Když se jí zeptá, jestli by s ním nešla ven, řekne mu, že ano, ale že musí počkat, až její otec nebude doma, protože ona ještě nemůže chodit s kluky. Domluví se, že „Jason" za ní přijde, až její otec usne.

Ještě před tím diskutuje Coby s dívčiným otcem Johnem, který si myslí, že jeho dcera mu dveře neotevře, až bude jako „Jason" klepat. To, že Julianne dveře následně otevře, ho rozzuří. „Co je to s tebou? Jak jsi to mohla udělat? Mohla jsi být znásilněná nebo zavražděná. Už jsem ztratil tvoji matku. Co bych dělal, kdybych přišel i o tebe," hubuje ji otec.

Nejhorší je ale případ poslední dívky, čtrnáctileté Jenny. I ona si domluví s chlapcem přes sociální síť schůzku. Využije večera, kdy její rodiče vyrazí ven. Coby sedí s Jenninými rodiči v autě před jejich domem. Dívka se s „Jasonem" domluví, že se sejdou a že je jeho bratr někam odvete autem. Rodiče ale nevěří, že s ním dívka někam půjde.

Ona nicméně vyjde z domu přímo k autu a řidiče-Cobyho se zeptá, jestli je Jasonův bratr. Její rodiče, kteří na hlavách mají černé kukly, na ni čekají a když do auta sedne, chytí ji. Jenna hodně křičí a neúspěšně se snaží vykopnout dveře. Bojuje až do chvíle, kdy si její rodiče masky sundají a ujisti ji, že jsou to vážně oni.

Uklidňující tón ale v hlase rodičů nezůstává dlouho. „Co by se stalo, kdybys šla ven a nebyli jsme to my, kdo na tebe tady čeká? Je možné, že by tady seděli jiní lidé," hubuje ji matka. „A my bychom tě už nikdy neviděli," dodává otec.

Coby celé video uzavírá poznámkou, že jen ve Spojených státech žije tri čtvrtě milionu registrovaných sexuálních delikventů a že by si tedy rodiče se svými dětmi měli vážně promluvit o tom, co by se mohlo stát, pokud se děti budou chovat nezodpovědně.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Inaugurace v době pandemie. Jak bude Biden uveden do úřadu?

16.01.2021 14:12 Demokrat Joe Biden se ve středu ujme úřadu nejmocnějšího muže na světě při slavnostním ceremoniálu,…

Facebook zablokuje svolání akcí u Bílého domu v den inaugurace

16.01.2021 13:06 Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve…

V USA popravili muže za vraždu tří žen

16.01.2021 10:12 Ve Spojených státech dnes vykonali další federální popravu, už třináctou za éry prezidenta Donalda…

Kvůli útoku na Kapitol rezignoval ministr zdravotnictví USA

16.01.2021 09:30 Aktualizováno Rezignační dopis napsal 12. ledna ministr zdravotnictví Spojených států Alex Azar. Svůj krok…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama