Neuvěřitelné VIDEO. Jak snadné je pro devianta vylákat ven mladou dívku?

New York – O problematice pedofilů, kteří loví své oběti na internetu, už toho bylo řečeno a napsáno hodně. Mladá hvězda YouTube, jednadvacetiletý Coby Persin, který je znám svými žerty a sociálními experimenty, se rozhodl vyzkoušet, jak snadno je možné vylákat mladé dívky na rande s neznámým člověkem. Byl překvapen, jak snadné je mladé dívky přesvědčit k tajné schůzce.

Teenageři

Někteří dospívající se více svěřují na internetu cizím lidem, než doma mezi čtyřma očima svým rodičům. I kvůli tomu je pro různé devianty poměrně snadné vylákat děti ven. Nepomáhají ani různé kampaně, které děti a mladistvé upozorňují, aby se s člověkem, kterého vůbec neznají, nescházeli.
Coby se proto spojil s několika rodiči v oblasti New Yorku, kteří se rozhodli otestovat své dítě. Zajímalo je, jestli jejich potomek dokáže říct ne potenciálnímu násilníkovi, pedofilovi nebo dokonce únosci.

„Jak snadné je pro pedofila sbalit nezletilé dítě pomocí sociálních sítí?" ptá se mladík na videu, které celý pokus zachycuje. „Založil jsem si falešný profil na Facebooku, kde vystupuju jako patnáctiletý chlapec jménem Jason Biazzio. S povolením rodičů jsem požádal o přátelství tři dívky ve věku 14, 13 a 12 let," popisuje začátek pokusu.

Ani se nemusel příliš snažit a všechny tři dívky mu kývly na setkání tak, aby o tom jejich rodiče nevěděli. Trvalo to jen tři až čtyři dny. „To, co jsme zjistili v tomto videu, je šokující. Měl by to vidět každý," komentuje pokus Coby.

Zdroj: YouTube

První dívka, kterou testoval, se jmenovala Mikayla (13), byla prý velmi důvěřivá, a tak nebylo těžké ji přesvědčit, přestože se s „Jasonem" nikdy nesetkala a nemají ani společné přátele. „Zrovna jsem se přistěhoval s Floridy do vašeho města," řekl jí experimentátor, když se ho dívka zeptala, jestli se znají. Nemusel ani uvádět název města. Dodal, že si chce najít nové přátele, a tak si s dívkou domluví setkání v parku.

Poté, co rodiče dívky pustí dům, vykrade se ven a vydá se na schůzku do parku. Když se tam dostane, uvidí, že na ni čeká muž s vousy, tedy Coby. Když na Mikaylu zavolá, ona se ho zeptá, kdo je. Pak už se z křoví vyřítí její otec a křičí na ni. „Jsi blázen? Zbláznila ses? Mohl to být násilník nebo pedofil! Proč jsi to udělala?" řval na ni. Dívka je viditelně v šoku a tiše se omlouvá.

Další dívkou je dvanáctiletá Julianna. Když se jí zeptá, jestli by s ním nešla ven, řekne mu, že ano, ale že musí počkat, až její otec nebude doma, protože ona ještě nemůže chodit s kluky. Domluví se, že „Jason" za ní přijde, až její otec usne.

Ještě před tím diskutuje Coby s dívčiným otcem Johnem, který si myslí, že jeho dcera mu dveře neotevře, až bude jako „Jason" klepat. To, že Julianne dveře následně otevře, ho rozzuří. „Co je to s tebou? Jak jsi to mohla udělat? Mohla jsi být znásilněná nebo zavražděná. Už jsem ztratil tvoji matku. Co bych dělal, kdybych přišel i o tebe," hubuje ji otec.

Nejhorší je ale případ poslední dívky, čtrnáctileté Jenny. I ona si domluví s chlapcem přes sociální síť schůzku. Využije večera, kdy její rodiče vyrazí ven. Coby sedí s Jenninými rodiči v autě před jejich domem. Dívka se s „Jasonem" domluví, že se sejdou a že je jeho bratr někam odvete autem. Rodiče ale nevěří, že s ním dívka někam půjde.

Ona nicméně vyjde z domu přímo k autu a řidiče-Cobyho se zeptá, jestli je Jasonův bratr. Její rodiče, kteří na hlavách mají černé kukly, na ni čekají a když do auta sedne, chytí ji. Jenna hodně křičí a neúspěšně se snaží vykopnout dveře. Bojuje až do chvíle, kdy si její rodiče masky sundají a ujisti ji, že jsou to vážně oni.

Uklidňující tón ale v hlase rodičů nezůstává dlouho. „Co by se stalo, kdybys šla ven a nebyli jsme to my, kdo na tebe tady čeká? Je možné, že by tady seděli jiní lidé," hubuje ji matka. „A my bychom tě už nikdy neviděli," dodává otec.

Coby celé video uzavírá poznámkou, že jen ve Spojených státech žije tri čtvrtě milionu registrovaných sexuálních delikventů a že by si tedy rodiče se svými dětmi měli vážně promluvit o tom, co by se mohlo stát, pokud se děti budou chovat nezodpovědně.

Témata: Pedofilové | děti | internet

V neděli přibylo v Česku 12.889 potvrzených případů covidu

24.01.2022 09:21 V neděli přibylo v Česku 12.889 potvrzených případů nemoci covid-19, což je nejvyšší nárůst za…

EU zatím nebude odvolávat rodiny diplomatů z Ukrajiny, USA a Británie…

24.01.2022 09:54 Evropská unie nehodlá odvolávat rodiny diplomatů z Ukrajiny, u jejíchž hranic je stále připravena k…

Biden uvažuje o vyslání válečných lodí, letounů a až 5000 vojáků do Pobaltí

24.01.2022 08:37 Americký prezident Joe Biden uvažuje o vyslání válečných lodí, letounů a až 5000 vojáků do Pobaltí…

Počasí bude během týdne překvapivě stálé, naznačuje předpověď

24.01.2022 06:30 Až nečekaně stálé bude počasí během právě začínajícího pracovního týdne. Naznačuje to nejnovější…

Válek očekává vrchol omikronové vlny epidemie v příštím týdnu

23.01.2022 15:07 Epidemie covidu bude v příštím týdnu vrcholit, může být až 80.000 potvrzených nákaz denně. Počty…

Německo už není pro Spojené státy spolehlivým spojencem, píše WSJ

24.01.2022 11:50 S hrozbou ruské invaze na Ukrajinu se většina západních spojenců snaží podpořit Kyjev a uklidnit…

Biden uvažuje o vyslání tisíců vojáků a válečných lodí do Pobaltí a…

24.01.2022 08:39 Americký prezident Joe Biden uvažuje o vyslání válečných lodí, letounů a až 5000 vojáků do Pobaltí…

Muži hrozí 20 let vězení. Při letu neměl roušku a vystrčil na letušku zadek

22.01.2022 22:00 Aktualizováno Irskému občanovi, který si při letu z Dublinu do New Yorku odmítl nasadit roušku a vystrčil na…

Počet případů covidu ve světě překonal 340 milionů

21.01.2022 08:44 Počet lidí nakažených koronavirem ve světě podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) ve…

Ivanka Trumpová má podat svědectví v parlamentním výboru

20.01.2022 20:45 Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů požádal dopisem dceru bývalého prezidenta Donalda…

Blinken v Kyjevě: Rusko může zaútočit na Ukrajinu v brzké době

19.01.2022 16:28 Aktualizováno Americký ministr zahraničí Antony Blinken při dnešní návštěvě Kyjeva řekl, že Rusko může zaútočit…

Nových infekcí v USA ubývá, v nemocnicích ale epidemická vlna vrcholí

19.01.2022 12:37 Aktualizováno Spojené státy registrují za poslední dny pokles průměrných počtů nových nákaz asi o 50.000 a jsou…

Kanada vyslala na Ukrajinu malý vojenský kontingent

18.01.2022 21:32 Kanada vyslala na Ukrajinu malý kontingent speciálních jednotek. Učinila tak poté, co minulý týden…

Na Ukrajinu míří šéf americké diplomacie, ve středu se setká se Zelenským

18.01.2022 14:02 Americký ministr zahraničí Antony Blinken dnes zahajuje dvoudenní návštěvu Evropy, která je…

Počet případů covidu ve světě překonal 330 milionů

18.01.2022 08:35 Počet lidí nakažených koronavirem ve světě podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) v…

Související:

Právě se děje

reklama