Papež na Kubě nabádal k revoluci něhy, pak odletěl do USA

Kuba - Papež František dnes na závěr své třídenní návštěvy Kuby zavítal do města Santiago de Cuba, kde sloužil velkou bohoslužbu. Přítomen byl dokonce prezident Raúl Castro.

Přidejte svůj názor

Papež František
doporučujeme

"Duše Kubánců... byla přetvářena v době utrpení a nedostatku, což nemohlo potlačit (jejich) víru," prohlásil František.

V zemi, kde patří k nejfrekventovanějším pojmům státního aparátu slovo revoluce, nabádal lidi k "revoluci něhy". Navázal tak na svá předchozí dvě vystoupení, kdy vyzýval Kubánce k odvaze ke změnám v životě a k tomu, aby se spíše než o ideologii starali o své bližní.

Zdroj: YouTube

Papež má podle statistik kubánské církve pádný důvod nabádat katolíky k aktivitě - zatímco pokřtěno je na ostrově zhruba 60 procent lidí, na mše jich pravidelně chodí pět až deset procent. "Generaci za generací, den za dnem jsme vyzýváni, abychom obnovili svou víru. Jsme vyzýváni, abychom žili revoluci něhy jako Marie, naše matka milosrdenství," řekl František s odkazem na zmíněnou patronku Kuby z Cobre.

Papež poté zamířil na setkání s místními rodinami v santiagské katedrále. Shromážděné členy tradičně velkých hispánských rodin vyzval, aby co nejvíce drželi při sobě, neboť rozpad rodin podle něho činí z lidí izolované jedince, kterými je snadné manipulovat a ovládat je.

Pak se František vydal na místní letiště, kam ho doprovodil prezident Raúl Castro. Papežovo letadlo, jímž je jindy běžný linkový stroj společnosti Alitalia, bylo až do poslední chvíle před samotným vzletem vyzdobeno kubánskou a vatikánskou vlajkou v otevřených oknech pilotní kabiny.

Ve Spojených státech Františka okolo 22:00 SELČ přivítá na vojenské základně Andrews ve státě Maryland prezident Barack Obama.

Loading...
Témata: Papež František | Kuba
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Impeachment: Trump je hrozbou, musí být svržen, soptí demokraté

25.01.2020 08:46 Žalobci z řad opozičních demokratů zakončili třídenní předkládání argumentů v ústavní žalobě proti…

Začala deglobalizace světa? Známý politolog upozorňuje na znepokojivé…

25.01.2020 00:01 NÁZOR - Projev amerického prezidenta Donalda Trumpa na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském…

Trump překvapil účastníky akce odpůrců potratů

24.01.2020 20:55 Šéf Bílého domu Donald Trump pokládá za "nesmírnou čest", že se dnes stal prvním prezidentem…

Houston se otřásl. Mohutná exploze zabila dva lidi

24.01.2020 19:22 Aktualizováno Mohutná exploze dnes v průmyslovém objektu na severozápadě Houstonu na jihu Spojených států zabila…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama