USA zintenzivňují hon na hlavní představitele Islámského státu

Washington - Američané hodlají v boji proti autoritám teroristické skupiny zavést tvrdší kurs, který má za úkol dopadnout hlavní představitele IS.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

CNN zveřejnila snímky nejhledanějších teroristů
doporučujeme

Stanice CNN přišla s novou terminologií vůdců Islámského státu, nyní je nazývá "oficiálními úředníky" či "zástupci IS". To může působit poněkud bizarně, když si pod tímto pojmem máme představit chlapa s kalašnikovem v ruce, jehož projevy nenávisti ženou džihádisty proti celému světu, zotročujícího lidi a odřezávajícího hlavy zajatcům.

"USA zesilují svou snahu v pátrání po »úřednících IS«," hlásá ve své reportáži moderátorka CNN Barbara Starr. Tím prvním je Abu Bakr al-Baghdadi, vůdce IS, zodpověný za nařízení útoků na koalici bojující proti IS. Dle zmíněné stanice je na seznamu USA veden jako hlavní "autorita". CNN ve svém zpravodajství uvádí dalších šest "uředníků", kteří jsou označováni za extremisty a USA má na jejich dopadení či likvidaci eminentní zájem.

Dalším nebezpečným "úředníkem" je podle CNN Abu Mohammad al-Adnani, jehož snímek stanice rovněž zveřejnila. Tento "klíčový úředník" je podle Američanů zodpovědný za řízení teroristických akci IS v Iráku a Sýrii. Oba jmenovaní muži mají podle amerického ministerstva zahraničí oficiální statut teroristů.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Greta Thunbergová končí pobyt v USA, Atlantik přepluje na katamaránu

13.11.2019 07:53 Mladá švédská aktivistka za ochranu klimatu Greta Thunbergová se dnes chystá ukončit svůj pobyt ve…

Bolívie na prahu občanské války? Země má novou prezidentku, vypukly další…

13.11.2019 07:48 Aktualizováno Spojené státy kvůli "občanským nepokojům" stahují ze Bolívie rodinné příslušníky svých zaměstnanců.…

Velký obrat v americké politice? Trump není žádnou odchylkou, varuje…

13.11.2019 00:01 NÁZOR – Nikdo, kdo četl knihu profesora Colina Duecka „Železný věk: O konzervativním nacionalismu“,…

Trump si opět podal EU kvůli obchodní politice

12.11.2019 21:47 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes opět kritizoval obchodní politiku Evropské unie. Při projevu v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama