Modlitbu v mešitě ve Phoenixu přerušil útok zabijáckých včel

Phoenix - Společnou páteční modlitbu v mešitě v americkém městě Phoenix narušil útok agresivního hmyzu. Zabijácké včely, jak se také občas přezdívá agresivnímu druhu včel vzniklých křížením evropských a afrických včel. Roj s více než 20 000 jedinci, rozehnal místní islámskou komunitu, více než 20 lidí bylo pobodáno, jeden muž musel být převezen do nemocnice.

Muslim
doporučujeme

K incidentu došlo v pátek v mešitě místní islámské komunity na rozmezí 32. ulice a McDowellovi. Agresivní včely během útoku pobodali přes dvacet lidí, z nichž jeden musel být okamžitě převezen do nemocnice. Ulice poblíž mešity musely být uzavřeny. Hasiči museli hnízdo v okapu postříkat pěnou, aby agresivní roj zneškodnili.

Včely si vybudovaly hnízdo v okapu, jeden z pracovníků mešity pro portál Azfamily uvedl, že na sobotu byl objednán likvidátor hmyzu, který měl hnízdo odstranit, včely ale zaútočili dřív.

"Nevím, bylo to šílené, všichni zmateně pobíhali sem a tam. Někteří zběsile mávali rukama kolem hlavy, někdo dokonce spadl do trávy, chvíli se válel a pak se zase rozběhl," popsal okolnosti útoku portálu ABC 15 John Chavarria, který žije na dohled mešity.

Má se za to, že včely rozdráždily reproduktory, které byly umístěné poblíž hnízda. Včely jsou v tomto období velice agresivní, protože nadchází doba, kdy se včely chystají rojit.

"Vždycky je to špatná situace, když se mluví o zabijáckých včelách, protože stačí, aby jedna včela vypustila feromon, který ostatní včely donutí útočit," sdělil Fox10 odborník na boj se škůdci Joseph Mikesell.

Zabijácké včely jsou vyšlechtěný druh, který vznikl křížením evropských a afrických včel. Díky tomu jsou odolnější a přizpůsobivější a vytváří více medu. Na druhou stranu jsou mnohem agresivnější a útočí už při malém vyrušení.

Hasiči po útoku doporučili při setkání s útočícím rojem, aby se napadený člověk dostal co nejrychleji do uzavřeného prostoru, jako je například automobil.

Témata: USA | Muslimové | Včely
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus v USA dál láme rekordy, v Miami je noční zákaz vycházení

03.07.2020 22:06 Některé části Spojených států hlásí i dnes rekordní počty nových nákaz koronavirem a rostoucí…

"Chci si promluvit." Ozbrojený muž se vřítil do rezidence kanadského…

03.07.2020 15:36 Kanadská policie zatkla ozbrojeného muže, který v automobilu projel zavřenou bránou směřující k…

Volby v USA: Biden drtivě porazí Trumpa? Nové průzkumy zde

03.07.2020 14:52 Demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden si v celostátním měřítku udržuje nad…

Koronavirus: V Brazílii téměř 62 tisíc mrtvých, Mexiko v počtu nakažených…

03.07.2020 12:16 Brazílie za poslední den zaznamenala dalších 1251 úmrtí v souvislosti s novým typem koronaviru a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy