Islám náboženstvím míru? Nesmysl, tvrdí bývalý muslim. A prozradil více

Washington – Spolu s migrační a uprchlickou krizí se také zintenzivnila debata o islámu jako náboženství. Zpravodajský server The Daily Caller nyní upozornil na projev Mosaba Hasana Júsufa, syna jednoho ze zakladatelů palestinského islamistického hnutí Hamás. Júsuf islám tvrdě odsoudil.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Muslim, ilustrační fotografie
doporučujeme

Tolerance islámu podporuje terorismus?

Mosav Hasan Júsuf je palestického původu, stal se ale tajným agentem pro izraelskou tajnou službu. V roce 2000 konvertoval od islámu ke křesťanství a emigroval do Spojených států, kde získal politický azyl. Ve svém projevu ale navzdory svému původu islám nijak nešetřil.

„Dnes by se svobodní lidé měli spojit proti islámu, ne proti muslimům. Proti islámu samotnému jako systému víry. Když prezident svobodného světa prohlásí, že islám je náboženstvím míru, vytváří tak prostředí, perfektní prostředí pro vznik dalšího terorismu," řekl na konferenci sponzorované deníkem Jerusalem Post Júsuf.

„Můžeme si lhát, ale islám je problém. Al Kajda, Hamás, Hizballáh, Islámský džihád, Islámský stát a Boko Haram – ti všichni zabíjí ve jménu Alláha," uvedl dále Júsuf a zdůraznil tak, že problém neleží v některých radikálních frakcích násilného extremismu, ale v islámské víře jako takové.

„Nebezpečí pro celé lidstvo"

„Je tu islámský problém. A myslím si, že se lidstvo tomuto nebezpečí musí postavit, protože nejde jen o nebezpečí pro Izrael, ale pro celé lidstvo," hřímal Júsuf.

„Muslimové mají problém. A ten problém leží v jejich systému víry. Musí si to uvědomit a my je musíme podpořit v tom, aby bojovali na straně dobra. Jako syn vrcholného lídra Hamásu jsem měl privilegia. Měl jsem co ztratit. Ale průměrný muslim toho nemá moc, co by mohl ztratit. Už tak žijí v temnotě a bídě. Pokud jej opustí, je to pro ně dobré," tvrdí.

„V muslimské společnosti jsem byl svědkem toho, jak žena poslala pět svých dětí na smrt při sebevražedných útocích. Jedno po druhém. Vždy na ně umístila pás s výbušninami, požehnala jim a řekla: ‚Běž, zabij Židy!' To aby získala ve své společnosti respekt. To je pokrytectví."

„V jednu chvíli jsem si myslel, že Židé jsou nepřátelé celého lidstva. Myslel jsem si, že jsou nepřáteli mých lidí, Palestinců, než jsem sám zažil, jaký židovský národ skutečně je," dodal Júsuf.

Loading...
Témata: islám | Muslimové | USA
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V USA se šíří verandové pirátství, stát Michigan ho zařadil mezi trestné…

16.12.2019 08:23 Krádeže balíčků, které doručovatelé běžně nechávají Američanům přede dveřmi domů, se v americkém…

Ve Venezuele se chystal krvavý puč? Maduro obvinil opozici a diplomata USA

16.12.2019 07:52 Venezuelský prezident Nicolás Maduro v neděli oznámil zatykače na skupinu lidí, která podle něj…

Trest za korupci? Bolsonaro chce zavést metodu "svázaných papoušků"

16.12.2019 07:34 Brazilský prezident Jair Bolsonaro prohlásil, že nebude ve své vládě tolerovat korupci a že na…

Masakr z doby války s FARC: V Kolumbii našli hrob, bylo v něm 50 těl

16.12.2019 07:27 Kolumbijské úřady o víkendu informovaly o nálezu hromadného hrobu, v němž se podle nich nachází…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama