PROBLÉM: "Paprsek smrti" v Las Vegas griluje plasty a taví vlasy

Las Vegas - Hotel s kasinem MGM Resorts International má problém s paprskem intenzivního světla. Místní mu sice říkají s mírnou nadsázkou "paprsek smrti", ale sílu má - taví plasty a zapaluje vlasy.

doporučujeme

Jde o soustředěné paprsky, které se odrážejí od půlkruhové budovy. Místní média začala o tomto fenoménu mluvit jako o "paprsku smrti". Majitel budovy dává podle agentury Reuters přednost pojmenování "fenomén solární konvergence".

"Odraz se pohybuje po terase s koupalištěm každý den přibližně po dobu půldruhé hodiny. Každý den je jeho trasa trochu jiná, podle toho, jak slunce mění svou výšku na obloze," říká mluvčí společnosti MGM Resorts Gordon Absher.

Manažer hotelu se snažil problém odstranit tím, že skleněnou fasádu, od níž se slunce odráží, dal polepit solární fólií, která měla paprsky rozptýlit. I tak ale paprsek zůstává tak horký, že může sežehnout vlasy.

Z vlastní zkušenosti to může potvrdit William Pintas (49), právník z Chicaga. Když mu prý začala hořet hlava, nejdříve si myslel, že za to mohou chemikálie z bazénu.

"Tak jsem se posadil do křesla. Ale v tu chvíli mě začala pálit i záda, takže jsem se radši utíkal schovat pod slunečník. Ale i tam bylo ďábelské horko. Bylo to opravdu dost podivné," popisuje Pintas.

Pak si uvědomil, že cítí, jak se mu připalují vlasy. Zavolal zaměstnance a začal si stěžovat.
Mluvčí majitele hotelu přiznává, že se společnost bude pokoušet problém dále řešit. Uvažuje se prý o nějaké zeleni nebo větším množství slunečníků.

Williama Pintase ale tato ujištění příliš neuklidnila. Poměrně rozumně tvrdí, že kdyby v dráze paprsku usnul člověk, který dlouho do noci hrál v kasinu nebo popíjel, mohl by se vzbudit s vážnými popáleninami.

Témata: USA
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pravicový terorismus je globální hrozbou, míní arabista. Kritizuje…

15.06.2021 00:01 NÁZOR - Čtyři příslušníci jedné rodiny byli 6. června sraženi a zabiti automobilem v kanadském…

Vakcína firmy Novavax v testech vykázala účinnost přes 90 procent

14.06.2021 16:49 Vakcína proti covidu-19 vyvinutá americkou společností Novavax vykázala v poslední fázi klinických…

NATO je zásadní pro americké zájmy, USA stojí po boku Evropy, řekl Biden

14.06.2021 13:15 Severoatlantická aliance je zásadní pro americké zájmy. Před dnešním summitem NATO to prohlásil…

S koronavirem už celosvětově zemřelo přes 3,8 milionů lidí

14.06.2021 08:49 Celosvětový počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 podle údajů americké Univerzity Johnse…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama