Olympiáda láká české politiky. Ovšem i ty kontroverzní

Rio de Janeiro - Na olympiádu do Brazílie vyrážejí i čeští politici. Podle olympijského výboru, který některým cestu hradí, tam mají podpořit sportovce a vylepšit obraz země.

Přidejte svůj názor

Vratislav Mynář /SPOZ/
doporučujeme

Kromě představitelů státu se do Ria podíval třeba hradní kancléř Mynář nebo Zemanův kontroverzní poradce Nejedlý. I na jejich výlet přispívají daňoví poplatníci.

Na olympiádu letos Český olympijský výbor pozval osm politiků – pozvání přijalo pět – v čele s prezidentem Milošem Zemanem a ministryní pro místní rozvoj – Karlou Šlechtovou.

"My jsme velmi rádi, že tam ti politici jezdí, protože z jejich strany je to výraz úcty a podpory českému sportu. Z mezinárodního hlediska by to vypadalo velmi špatně, kdyby s českou výpravou žádný představitel státu nepřijel," má jasno Marek Brodský z Českého olympijského výboru.

Ubytování platí politikům Český olympijský výbor, do kterého plynou peníze také z kapes daňových poplatníků. A tomu, že se česká výprava prodraží, nahrává to, že Rio je přeplněné turisty a hotely dramaticky zvedly ceny.

Prezident se prý při cestě do Ria snažil maximálně šetřit, dokonce si vezl vlastní zásoby jídla. Prý omezil i počet členů delegace na minimum. V Riu ale mezi nimi byl třeba kancléř Mynář nebo kontroverzní poradce Nejedlý.

Olympijský výbor tvrdí že s politiky létají do Ria i sportovci vládními letadly. Ta přitom platí z rozpočtu ministerstva a tedy prostřednictvím daní i občané.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spojené státy se Severní Koreou dopisují

22.07.2019 20:26 Mezi Washingtonem a Pchjongjangem proběhla nedávno "velmi pozitivní korespondence", která se může…

Trump chce uklidnit vztahy mezi Pákistánem a Indií

22.07.2019 19:32 Americký prezident Donald Trump se dnes nabídl jako prostředník pro urovnání napjatých vztahů mezi…

Svržení Trumpa? Demokraté se pouští do riskantní eskapády

22.07.2019 18:40 Pro sesazení amerického republikánského prezidenta Donalda Trumpa se dosud veřejně vyslovilo 89…

Mexiko prý výrazně snížilo migraci do USA

22.07.2019 17:46 Mexický ministr zahraničí Marcelo Ebrard dnes prohlásil, že Mexiku se od začátku června podařilo o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama