Bilingvní lidé jsou podle většiny Američanů přitažlivější

New York - Chcete mít větší úspěch v kariéře i milostném životě, a nádavkem ještě zdravý mozek do vysokého věku? Pak byste se měli naučit další jazyk, radí valná většina Američanů a Britů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Z průzkumu aplikace Babbel vyplynulo, že pro 71 procent Američanů a 61 procent Britů je člověk hovořící více než jedním jazykem je pro ostatní přitažlivější.

Průzkumu aplikace Babbel se zúčastnilo 3000 anglicky hovořících respondentů. Devět z deseti připustilo, že by byli ochotni se kvůli lásce naučit nový jazyk. Zhruba polovina k tomu dodala, že sní o romantickém vztahu s někým z jiné země.

Pokud se z ložnic přesuneme na pracoviště, pak zhruba každý čtvrtý dotázaný Američan a Brit uvedli, že to, že hovoří pouze anglicky, je profesionálně brzdí. Pak patrně není překvapením, že jeden z osmi přiznal, že si ve svém životopise v kolonce jazykových znalostí "tak trochu zapřeháněl".

"Jazyky člověku nejen umožňují rozvíjet se co do perspektivy a použitelných znalostí, ale také otevírají dveře a pomáhají lépe pochopit jiné kultury a lidi," řekla zpravodajskému serveru CNN ředitelka didaktického oddělení Babbelu Miriam Plieningerová.

"Znalost dalšího jazyka pomáhá prolomit hranice a spojit se na speciální úrovni vzájemného porozumění, ať už na ulici, při cestování, nebo podnikání," dodala.

Globálně více než polovina světa je schopná mluvit nejméně dvěma jazyky, ale anglicky hovořící obyvatelé západních zemí za tímto průměrem zaostávají.

Loading...
Témata: Lidé | jazyky
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

HIV na ústupu? Šíří se do míst, kde může způsobit katastrofu

15.12.2019 20:22 Aktualizováno Americký venkov není připraven na krizi šíření HIV pozitivních ve venkovských oblastech. Profesor…

Z USA byli tajně vyhoštěni čínští diplomaté, "zabloudili" na vojenskou…

15.12.2019 19:40 Spojené státy letos na podzim v tichosti vypověděly ze země dvojici činitelů z čínského…

Francie vydá do Argentiny expolicistu, během špinavé války vraždil a mučil

15.12.2019 18:51 Francie vydá do vlasti někdejšího argentinského policistu Maria Sandovala, který v Argentině čelí…

Děsivý nález. Na farmě bylo objeveno 50 mrtvých těl

15.12.2019 15:52 Ve zmatcích drogové války se v Mexiku ztrácejí stále znovu lidé. V současnosti je jich pohřešováno…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama