Kate Winsletová a Leonardo DiCaprio pomohou poslední žijící pasažérce z Titaniku

Londýn - Britská držitelka Oscara Kate Winsletová a americký herec Leonardo DiCaprio pomohou prostřednictvím nově založeného podpůrného fondu poslední žijící pasažérce z legendárního parníku Titanic. Uvedl to v pondělí zpravodajský server BBC.

Přidejte svůj názor

Leonardo DiCaprio a Kate Winsletová
doporučujeme

Sedmadevadesátiletá Millvina Deanová se plavila na Titaniku jako devítitýdenní dítě a byla nejmladší osobou na lodi. Čtyřčlenná rodina Deanových cestovala do New Yorku, otec Bertram Dean při katastrofě zahynul. Zachráněná matka se dvěma dětmi se vrátila z New Yorku do Southamptonu, kde Millvina strávila většinu svého života.

Žena má v současné době problém platit měsíčně 3000 liber za pobyt v pečovatelském domě v Southamptonu. V minulosti prodala v aukcích své vzpomínkové předměty na plavbu, aby mohla zaplatit účty v domově a náklady na léčbu a péči.

Millvinin přítel a irský autor Don Mullan založil v pondělí podpůrný fond a obrátil se na představitele hlavních rolí z Cameronova filmu Titanic se žádostí o pomoc. "Vyzval jsem herce z filmu, aby podpořili Fond Millviny Deanové a velice mě potěšilo, s jakou velkorysostí k tomu přistoupili," uvedl Mullan. Fond byl symbolicky založen v Belfastu, kde byl Titanic v loděnicích Harland & Wolff v letech 1909 až 1911 postaven.

Předpokládá se, že by Leonardo DiCaprio a Kate Winsletová, kteří ve filmu hráli hlavní role, včetně režiséra Jamese Camerona, mohli Millvině vypomoci sumou kolem 22 tisíc liber.

Titanic patřil k trojlístku luxusních lodí společnosti White Star Line a byl považován za div techniky a nepotopitelné plavidlo. Při své první zaoceánské cestě však narazil na ledovec a během dvou hodin klesl pod hladinu. Z 2207 osob na palubě se zachránilo pouze 745 lidí.

Osud Titaniku byl několikrát zfilmován, mezi nejnákladnější a nejúspěšnější verze patřil film Johna Camerona z roku 1997, který získal 11 Oscarů a tři další nominace.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Boris Johnson bude skvělý, raduje se Trump. Opozice skřípe zuby

23.07.2019 14:59 Konzervativní strana musí společně usilovat o brexit, který je prospěšný pro celou Británii, a…

Portoriko se bouří. Stovky tisíc lidí žádají hlavu guvernéra, do krize se…

23.07.2019 12:06 Stovky tisíc lidí se zúčastnily pondělní demonstrace proti guvernérovi Portorika Ricardu…

Vymazat Afghánistán z mapy? Trumpův výrok pobouřil Kábul, chce vysvětlení

23.07.2019 10:55 Americký prezident Donald Trump v pondělí prohlásil, že vleklou válku v Afghánistánu by mohl…

Použije Trump jaderné bomby na Afghánistán? Vymažu ho během 10 dní,…

23.07.2019 10:07 Americký prezident Donald Trump během pondělního setkání s pákistánským premiérem Imran Chánem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama