Romney jako šéf diplomacie? Trumpovi stoupenci mají pochyby

Washington - Poradkyně zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa varje před možností, že by se bývalý prezidentský kandidát Mitt Romney mohl chopit funkce ministra zahraničí.

Přidejte svůj názor

Mitt Romney
doporučujeme

"V soukromí a na sociálních sítích mě Trumpovi zastánci varují, že jmenování Romneyho ministrem zahraničí by bylo nešťastné," napsala na svém oficiálním twitteru Kellyanne Conwayová, která je Trumpova hlavní poradkyně a bývalá manažerka jeho kampaně.

Později dodala: "Bývalí republikánští ministři zahraničí George Shultz a Henry Kissinger byli dobrými loajálními poradci prezidenta. Splňovali ta správná kritéria."

Vztahy Trumpa a Romneyho byly tento rok poněkud vyostřené. Romney, který v roce 2012 kandidoval na prezidenta, během primárek řekl, že Trump je podvodník. Trump na to reagoval prohlášením, že Romney je smolař a slaboch, který nechal ve volbách v roce 2012 vyhrát Baracka Obamu.

Když se však oba republikáni 19. listopadu sešli v New Yorku, Trump řekl novinářům, že jejich jednání bylo "skvělé". O den později budoucí viceprezident Mike Pence v rozhovoru pro televizní stanici Fox News uvedl, že se o Romneym "vážně uvažuje" na funkci ministra zahraničí, ale společně s dalšími možnými kandidáty.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump čelí kritice za tvrdý postoj k protestujícím, pobouřil pózováním s…

02.06.2020 16:42 Aktualizováno Špičky opozičních demokratů dnes kritizovaly prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že…

Smrt Floyda je zneužitím moci. Lidé mohou protestovat, říká šéf diplomacie…

02.06.2020 14:18 Evropská unie je šokována smrtí černocha George Floyda ve Spojených státech, která byla zjevným…

Zařazení Antify na seznam teroristických skupin nedává smysl, tvrdí…

02.06.2020 12:00 NÁZOR – Oznámený amerického prezidenta Donalda Trumpa, že jeho administrativa zařadí hnutí Antifa…

Při protestech v USA se stávají terčem útoků i novináři

02.06.2020 11:28 Při protestech proti rasismu ve Spojených státech po zabití neozbrojeného černocha George Floyda…

Související:

Právě se děje

Další zprávy