Assange promluvil: Dali jsme americkému lidu pravdivé informace o Clintonové. A to je jen začátek

New York – Zakladatel kontroverzního serveru WikiLeaks Julian Assange poskytl rozhovor americké televizní stanici Fox News. V něm mluvil například o tom, že jeho organizace zveřejnila hacknuté e-maily demokratů o šéfa kampaně Hillary Clintonové. Podle Assange server pouze „dal americkému lidu pravdivé informace o hráčích, se kterými se budou muset sami vypořádat“.

Julian Assanage
doporučujeme

„Podnikáme v oblasti zveřejňováni informací o moci. A proč podnikáme v oblasti zveřejňováni informací o moci? Protože lidé s touto mocí mohou dělat velké věci, mohou s mocí dělat velmi špatné věci. Jsou-li nekompetentní, mohou dělat nebezpečné věci. Jsou-li jsou zlí, mohou dělat podlé věci,“ vysvětloval Assange.

Provozovatel WikiLeaks také řekl, že vláda „nenávidí transparentnost. Hnusí se jim. Vzhledem k tomu, že musí pracovat tvrději." Assange svá slova pronesl z bezpečí ekvádorské ambasády v Londýně, kde se posledních pět let skrývá, zatímco bojuje proti vydání do Švédska, kde je obviněn ze sexuálních zločinů.

Psali jsme:  

Vlády jsou „plné nekompetentních lidí," řekl Assange. „A čím víc tajnůstkářská tato oblast je, tím více se stává neschopnou, protože neexistuje žádný řádný dohled,“ varoval. Australan nicméně připustil, že v některých oblastech jsou tajemství nutná. I proto udržuje své zdroje v tajnosti. Dodal však, že toto tajemství by mělo být co nejmenší.

„Když nevíte, co se děje ve světě, co dělají mocní jedinci, korporace a vlády... nemorální postavy v rámci státu nebo v rámci těchto velkých korporací budou prosperovat," řekl Assange na závěr rozhovoru.

„Ale máte-li pravdivé informace, které přicházejí o tom, jak se lidé vlastně chovají, jaký je výsledek? Zbytek společnosti řekne: Víš co? Já s tebou nechci jednat,“ zlobil se Assange.

Témata: Assange, Julian | USA
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pravicový terorismus je globální hrozbou, míní arabista. Kritizuje…

15.06.2021 00:01 NÁZOR - Čtyři příslušníci jedné rodiny byli 6. června sraženi a zabiti automobilem v kanadském…

Vakcína firmy Novavax v testech vykázala účinnost přes 90 procent

14.06.2021 16:49 Vakcína proti covidu-19 vyvinutá americkou společností Novavax vykázala v poslední fázi klinických…

NATO je zásadní pro americké zájmy, USA stojí po boku Evropy, řekl Biden

14.06.2021 13:15 Severoatlantická aliance je zásadní pro americké zájmy. Před dnešním summitem NATO to prohlásil…

S koronavirem už celosvětově zemřelo přes 3,8 milionů lidí

14.06.2021 08:49 Celosvětový počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 podle údajů americké Univerzity Johnse…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama