Dvanáctiletá dívka se oběsila v přímém přenosu. Lidé na její smrti vydělávají

Atlanta (USA) - Spojenými státy otřásl případ mladé dívky, která se v přímém přenosu vysílaném na internetu rozhodla spáchat sebevraždu. Na záznamu, na kterém před svou smrtí tvrdí, že tak učiní kvůli sexuálnímu zneužívání, dnes vydělávají tisíce lidí po celém světě.

Katelyn Nicole Davisová těsně před svou smrtí
doporučujeme

Dvanáctiletá dívky Katelyn Nicole Davisová neměla jednoduchý život. Na záznamu, který odvysílala živě pomocí služby Livestream, se svěřila, že ji sexuálně zneužíval rodinný příslušník.

Následně se před svým domem v Cedartown v Georgii oběsila a záznam další desítky minut zachycoval, jak se houpe se smyčkou kolem krku při západu slunce. Uživatelé, kteří video sledovali, neprodleně zalarmovali policii.

Ta na místo po chvíli dorazila a dívku ze stromu sundala, bylo ale už příliš pozdě. Mladé dívce nedokázali pomoci. Pro její rodinu i známé jde o nesmírně tragickou událost.

Internet žije mrtvou dívkou

Opačně to ale vidí řada uživatelů internetu, kteří záběry prakticky okamžitě nahráli na další servery. Facebook, Twitter, YouTube a další služby se plní videem sebevraždy, které administrátoři příslušných služeb v co nejkratším čase odstraňují.

I přesto se video šíří dál. Jen na serveru YouTube jej podle deníku The Independent vidělo před odstraněním téměř 50 tisíc lidí, předpokládá se ale, že ve skutečnosti záběry zhlédlo mnohem více lidí.

Hromadné mazání záběrů ale vyvolalo ještě větší poptávku po videu, které je nyní k mání za peníze. Majitelé, kteří si jej stihli uložit, vydělávají i dalším způsobem, a to na reklamách. Video nahrají na své vlastní stránky a vydělávají peníze na reklamních bannerech kolem videa či přímo v něm.

Policie je v tuto chvíli bezradná a šíření 42 minut dlouhého videa zabránit nedokáže. "Chceme, aby to odstranili, kvůli rodině a kvůli dalším dětem. Kontaktovali jsme některé provozovatele stránek, ale ti se ptali, jestli to musejí udělat na základě zákona. To nemusejí, ale podle mého názoru by to bylo vhodné," uvedl pro stanici Fox News šéf policejního okrsku Polk County Kenny Dodd.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

S koronavirem už celosvětově zemřelo přes 3,8 milionů lidí

14.06.2021 08:49 Celosvětový počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 podle údajů americké Univerzity Johnse…

Putin: Vztahy mezi USA a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let

12.06.2021 07:12 Vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let. V rozhovoru s…

Svět se nepoučil, soudí ekonom. Očekává bolestivé prasknutí bublin

12.06.2021 00:01 NÁZOR – Zdá se, že světoví politici a akademičtí ekonomové se příliš nepoučili z prasknutí realitní…

V neděli do Česka přijede další konvoj americké armády

11.06.2021 16:15 V neděli večer dorazí na břeclavský hraniční přechod konvoj americké armády, který bude přes Česko…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama