Policie zasahuje ve Washingtonu, zatýká demonstranty proti Trumpovi

Washington - Skupina odpůrců Donalda Trumpa při jednom z dnešních protestů ve Washingtonu rozbila výlohu restaurace McDonald´s a poničila auta v okolí. Musela proti nim zasáhnout policie.

Lidé nespokojení s výhrou Donalda Trumpa vyrazili do ulic
doporučujeme

Policie proti nim použila slzotvorný sprej, informovala agentura Reuters a televize BBC.

Podle záběrů televizní stanice se s policií střetla skupina černě oděných osob, které ničily auta a městský mobiliář na jedné z washingtonských ulic.

V americké metropoli se dnes sešly tisíce demonstrantů, kteří hlasitě dávají najevo nesouhlas s nastupující hlavou státu.

Několik stovek odpůrců nového prezidenta Donalda Trumpa se dnes ve Washingtonu střetlo s policejními těžkooděnci nedaleko míst, kudy vede trasa inauguračního průvodu do Bílého domu. Policie proti demonstrantům použila slzotvorný plyn a paralyzující granáty a nejméně 90 lidí zadržela. Lehká zranění utrpělo několik policistů, uvedla televize CNN.

Protestující zprvu poklidně křičeli protitrumpovská hesla. Poté se jich však zhruba pět stovek shromáždilo v několika ulicích vzdálených stovky metrů od Pensylvánské třídy, kudy vede trasa Trumpova průvodu od Kapitolu k prezidentskému sídlu. 

Psali jsme:  

Pohyb v centru Washingtonu je omezený množstvím uzavírek. Přejít z jedné části středu města do jiné není lehké, v cestě vedle policejních kontrolních stanovišť stojí i ploty a zátarasy. Nejrychlejší je tak jízda metrem, které je ale od rána přeplněné, ačkoli jezdí častěji než obvykle. Čtyři stanice v centru jsou navíc z bezpečnostních důvodů uzavřené.

Organizátoři protestů předem oznámili, že chtějí masovou účastí zablokovat přístup k bezpečnostním stanovištím, kde policie kontroluje návštěvníky. Demonstranti na řadě kontrolních míst sice před přístupy stojí, nikomu ale v cestě nebrání. Zatímco voliči republikána tvrdí, že Trump bude nejlepším prezidentem v dějinách USA, jeho odpůrci trvají na tom, že Ameriku přivádí na cestu fašismu a xenofobie.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump tlačil na ministerstvo, aby napadlo výsledky loňských prezidentských…

15.06.2021 16:42 Donald Trump ještě za svého působení v Bílém domě vyvíjel tlak na ministerstvo spravedlnosti, aby…

Pandemie covidu-19 ovlivnila i zrak dětí, které chodily méně ven

15.06.2021 12:47 Proticovidová omezení pohybu, kvůli nimž děti nechodily do školy a mnohde ani ven hrát si s…

Pravicový terorismus je globální hrozbou, míní arabista. Kritizuje…

15.06.2021 00:01 NÁZOR - Čtyři příslušníci jedné rodiny byli 6. června sraženi a zabiti automobilem v kanadském…

Vakcína firmy Novavax v testech vykázala účinnost přes 90 procent

14.06.2021 16:49 Vakcína proti covidu-19 vyvinutá americkou společností Novavax vykázala v poslední fázi klinických…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama